Filmowe piątki z Klubem Filmowym Kosmos

– Po pandemicznej przerwie do parku Oruńskiego wracają filmowe piątki z Kosmosem – mówi Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. W siedzibie Sceny Muzycznej przy ulicy Nowiny 2b co piątek o godzinie 18:00 będą się odbywać filmowe seanse wraz z prelekcjami filmoznawców. Najbliższe spotkanie 19 listopada będzie poświęcone filmowi „Blue Ruin” w reżyserii Jeremy’ego Saulniera.

Pierwsza edycja filmowych spotkań odbyła się w 2020 roku i została przerwana przez wybuch pandemii – późniejsze seanse odbywały się online. Druga edycja wystartowała 5 listopada i potrwa do 17 grudnia. Absolwenci kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego, tacy jak Weronika Orzechowska, Mikołaj Lewalski, Wojciech Zejda oraz Joanna Dołęga, będą moderować dyskusję na temat filmów. Klub Filmowy Kosmos nawiązuje do otwartego w 1962 roku kultowego kina Kosmos, które działało przy ul. Jedności Robotniczej (dziś Trakt św. Wojciecha) do początku lat 90.

Koszt uczestnictwa w jednym spotkaniu to zaledwie 5 złotych. Bilety można zakupić w kasie Sceny Muzycznej GAK przed poszczególnymi seansami. Na wydarzeniach będą obowiązywać wszystkie aktualne obostrzenia sanitarne.

-Mamy nadzieję, że mieszkańcy Oruni ponownie zaangażują się w działanie klubu tak, jak kiedyś chętnie przychodzili do kina Kosmos – mówi Piotr Chrzanowski.

Na spotkaniu zaplanowanym na 19 listopada widzowie będą mogli obejrzeć produkcję „Blue Ruin” – amerykańsko-francuski thriller z 2013 roku:

Dwight Evans (Macon Blair) mieszka na plaży w swoim starym samochodzie i jest samotnikiem z wyboru. Jego spokojne życie z dala od cywilizacji zostaje jednak brutalnie zakłócone. Pod wpływem szokującej informacji będzie musiał wrócić do domu swojego dzieciństwa, by chronić bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem. Demony mrocznej przeszłości zmienią tego na co dzień delikatnego człowieka w mściciela, dokonującego aktu zemsty za zbrodnię, która rozbiła jego rodzinę… (źródło: filmweb.pl)

Program seansów:

19.11, godz. 18:00 – BLUE RUIN (reż. Jeremy Saulnier)

26.11, godz. 18:00 – JAK OJCIEC I SYN (reż. Hirokazu Koreeda)

3.12, godz. 18:00 – KRÓLOWA KIER (reż. May el-Toukhy)

10.12, godz. 18:00 – PATERSON (reż. Jim Jarmusch)

17.12, godz. 18:00 – THE SQUARE (reż. Ruben Östlund)

Więcej informacji można znaleźć na grupie na Facebooku Klubu Filmowego Kosmos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *