Koszykarki AZS UG liderkami w 1 Lidze Kobiet

fot. Sławomir Żylak

Od początku koszykarskiego sezonu minął już ponad miesiąc, a boiskowe emocje wzrastają z tygodnia na tydzień. Zawodniczki AZS UG wywalczyły pierwsze miejsce w tabeli grupy A i nie zamierzają go nikomu oddać.

Koszykarki reprezentujące barwy Uniwersytetu Gdańskiego wygrały pięć z sześciu ligowych meczów, co daje drużynie bardzo korzystny bilans. Warto wspomnieć, że dziewczyny wciąż pozostają niepokonane na własnym parkiecie i każdy mecz rozgrywany w Gdańsku kończył się zwycięstwem. Drużyna trenuje pod okiem Włodzimierza Augustynowicza, który wraz ze swoją grającą asystentką, Kariną Szczurewską, konsekwentnie zapewnia zespołowi sukcesy. W tym sezonie, w barwach UG pojawiło się kilka nowych zawodniczek, które stawiają swoje pierwsze kroki w 1 Lidze Kobiet. Są to m.in. Klaudia Walkowska i Zuzanna Ciecierska, które pochodzą z Wołomina i są najmłodsze w drużynie. Mimo że dziewczyny trenują wspólnie zaledwie od dwóch miesięcy, postępy widoczne są w każdym kolejnym meczu. Koszykarki pokonały już drużyny z Pruszkowa, Sokołowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Lublina oraz Warszawy. Ostatni mecz przeciwko AZS Uniwersytet Warszawski nazwany był derbami akademickimi, bo mierzyły się w nim przedstawicielki dwóch uczelni. Nasze koszykarki odniosły pewne zwycięstwo 89:78. Następne spotkanie rozegrają w niedzielę z Huraganem Wołomin.

Przed koszykarkami jeszcze długa droga do zakończenia sezonu. Trzymamy kciuki, żeby ogrom pracy na treningach gwarantował kolejne zwycięstwa. Gorąco zapraszamy do wspierania zawodniczek UG z trybun lub przed ekranem. Wszystkie informacje dotyczące spotkań dostępne są na stronie na Facebooku.