A Ty, czemu pomagasz? – Szlachetna Paczka

„Pomagam, bo to daje mi siłę” – pod takim hasłem 9 czerwca ruszyła rekrutacja do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które chcą czuć się potrzebne i czerpać radość z pomagania, do zgłaszania się na wolontariat!

 

 

 

O co chodzi?

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, które od dwudziestu lat pomaga osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Cała akcja opiera się o zaangażowanie Wolontariuszy, którzy – po specjalnym szkoleniu – zbierają historie potrzebujących rodzin, diagnozują ich potrzeby i budują z nimi relacje. Wolontariusze towarzyszą im aż do Weekendu Cudów, czyli finału akcji, kiedy to dostarczają rodzinom ufundowane przez Darczyńców paczki.

Akademia Przyszłości to siostrzany program Szlachetnej Paczki, który skupia się na pomaganiu dzieciom z trudnościami w nauce w rozwijaniu ich potencjału. W czasie cotygodniowych spotkań z Wolontariuszami Akademii Przyszłości dzieci utwierdzają się w poczuciu własnej wartości, co pomaga im rozwijać się  i spełniać marzenia. W 2020 roku wsparcie w budowaniu własnej wartości otrzymało 1 650 podopiecznych Akademii.

Dlaczego warto pomóc?

Wolontariat w Paczce i Akademii to sposób na wartościowe spędzanie wolnego czasu i szansa na zdobycie cennych umiejętności oraz doświadczeń.

Ponadto, z zebranych przez lata danych jasno wynika, że:

  • 9 na 10 Wolontariuszy uważa, że Szlachetna Paczka ma realny wpływ na życie ludzi w potrzebie.
  • 95% wolontariuszy twierdzi, że w Szlachetnej Paczce spotkało wyjątkowych ludzi.
  • Z kolei 88% Wolontariuszy Akademii Przyszłości twierdzi, że w czasie wolontariatu zdobyło nowe umiejętności i doświadczenia.
  • 7 na 10 podopiecznych Akademii Przyszłości uważa, że dzięki pracy z Wolontariuszami, bardziej wierzy we własne możliwości.

Dzięki Wolontariuszom, tylko w zeszłym roku, 14 000 rodzin otrzymało Szlachetne Paczki o łącznej wartości ponad 51 milionów złotych!

Czemu to ja mam pomagać?

Bo możesz sprawić, że życie drugiego człowieka stanie się lepsze! Szlachetna Paczka opublikowała raport o biedzie w Polsce, w którym czytamy, że „Co szósta rodzina, która otrzymuje pomoc Szlachetnej Paczki, żyje bez dostępu do łazienki” a „średni dochód na osobę w rodzinach objętych wsparciem Szlachetnej Paczki to – po odliczeniu stałych kosztów utrzymania – 12 zł na dzień!”

Masz moc zmienić życie tych rodzin!

Czy dam radę…?

Jeśli lubisz ludzi, potrafisz działać w zespole, a przede wszystkim, chcesz pomagać i się rozwijać, możesz być pewny/a, że się nadajesz. Nie zastanawiaj się, po prostu dołącz do akcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *