Trzecia odsłona UG Talks. Slam naukowy za nami!

źródło: https://ack.ug.edu.pl/

źródło: https://ack.ug.edu.pl/

W środę odbyła się kolejna odsłona UG Talks. To już trzecia odsłona wystąpień inspirowanych spotkaniami TEDx.

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator” po raz kolejny zaprosiło studentów i doktorantów do wzięcia udziału w trzeciej już odsłonie UG Talks. Miała ona miejsce 9 czerwca o godzinie 18.30, w formie online. Wydarzenie to jest okazją, by w sposób prosty i ciekawy zaprezentować widowni swoje badania. Ma on formułę cyklicznego konkursu, który ma stworzyć pole do debaty nad różnymi dziedzinami. Konkurs oceniany jest pod kątem: zawartości merytorycznej, przejrzystości i stylu prezentacji, umiejętności retorycznych prelegenta czy oryginalności pomysłu. Każdy występ to 15 minut prezentacji prelegenta. Mogą oni korzystać z różnego rodzaju form wspomagających, typu prezentacja wizualna, rekwizyty, czy modele.

UG Talks. Slam Naukowy to idealna okazja dla osób spoza uczelni, na zbliżenie się do nauki w sposób ciekawy i przystępny. Dla samych występujących to nie tylko szansa na zwyciężenie w konkursie, lecz również doskonalenie umiejętności, prezentacji, występowania przed tłumem i szansa na podzielenie się swoimi badaniami.

W trzeciej odsłonie udział wzięli:

– Tomasz Cekała

– Agata Pokojska

– Piotr Zdziarstek

Wielki finał UG Talks odbędzie się w czerwcu. Zwycięzca ostatniego spotkania ma szansę zdobyć nagrodę w wysokości 2000 zł do wydania na cele naukowe. Dotąd do zdobycia była nagroda rzędu 500 zł za najlepszy referat, także do wydania na cele naukowe.

Więcej bieżących informacji można znaleźć pod adresem:

https://ack.ug.edu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 8 =