Spędź długi weekend w Trójmieście!

Hevelianum (fot. gdansk.pl)

Nie musisz wyjeżdżać poza Trójmiasto, by świetnie spędzić czerwcowy długi weekend! Ciekawe wydarzenia znajdą tu zarówno małe dzieci, fani muzyki klasycznej, złaknieni sportu kibice czy miłośnicy historii.

Tydzień Dziecka

Do końca tygodnia w Centrum Hevelianum odbywa się szereg wydarzeń skierowanych dla najmłodszych. Do 6 czerwca w godzinach 11:00 i 14:00 mogą oni wziąć udział w warsztatach konstruktorskich, na których stworzą tańczące kostki przyozdobione własnoręcznie wykonanymi geometrycznymi wzorkami. O godzinie 11:00, 12:30 i 14:00 odbywa się science show, podczas którego, jak podaje organizator, dzieci rozłożą fizykę na łopatki w serii widowiskowych i zaskakujących eksperymentów z elektrycznością, ogniem, powietrzem i zimnem. Chociaż zwykle nauka nie jest dziecinnie prosta, to w takim wydaniu zapewni mocne wrażenia i dawkę dobrej zabawy!

Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
Czas trwania: 45-50 minut
Gdzie: Hevelianum, ul. Gradowa 6, Gdańsk

Wiosenne spacery historyczne

Wiosenne spacery historyczne

Odwiedź dawną Stocznię Gdańską i poznaj miejsce, które w wyjątkowy sposób zaznaczyło się na kartach historii! W czasie każdego spaceru przedstawiony zostanie zarys historii gdańskiego przemysłu okrętowego od połowy XIX wieku do czasów współczesnych oraz najważniejsze wydarzenia z okresu PRL związane ze Stocznią Gdańską im. Lenina. Wycieczki z przewodnikiem będą odbywać się przez cały długi weekend w godzinach: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00 przy historycznej Bramie nr II Stoczni Gdańskiej. Zwiedzanie obejmuje wejście do Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Dla osób zainteresowanych dodatkową wycieczką istnieje również możliwość zwiedzania najstarszej zachowanej części dawnej Stoczni Gdańskiej – Stoczni Cesarskiej z końca XIX wieku.

Bilety: wstęp wolny
Czas trwania: 1 godzina
Gdzie: Brama nr II Stoczni Gdańskiej, ul. Doki 1, Gdańsk

Festiwal ORGANy PLUS+ Wiosna 2021

Nieziemska podróż w czasie i przestrzeni z muzyką w najlepszym możliwym wykonaniu — to w długi czerwcowy weekend czeka miłośników muzyki organowej. W sobotę 5 czerwca o godzinie 19:00 w Centrum Świętego Jana wystąpi Filip Presseisen, który zaprezentuje sztukę improwizacji do filmów, w tym ekspresjonistyczną adaptację filmową Friedricha Murnaua z roku 1926 na temat Fausta Johanna Wolfganga von Goethe.

Kolejny koncert czeka nas w niedzielę 6 czerwca o godzinie 15:30 w kościele ojców salezjanów pw. św. Jana Bosko na Orunii, gdzie mistrz improwizacji organowej Michał Markuszewski wraz z zespołem wokalnym Flores Rosarum zaprezentuje niesamowity koloryt skal modalnych chorału gregoriańskiego i neoromantycznego.

Bilety: 10-75 zł
Gdzie: Centrum Świętego Jana, Kościół św. Jana Bosko na Orunii

Festiwal Czekolady, Kawy i Słodyczy

Festiwal Czekolady, Kawy i Słodyczy

Pokazy baristów, słodkie degustacje, czekoladowe SPA, spotkania z mistrzami cukiernictwa — to jedne z wielu atrakcji, które czekają fanów kawy, czekolady i słodyczy. Niedziela, 11:00-18:00 — zarezerwuj sobie ten czas! Bilety: wstęp wolny
Gdzie: Plenum, ul. Elektryków, Gdańsk

Kabaret Moralnego Niepokoju

Już 4 czerwca o godzinie 17:30 i 20:30 Robert Górski, Mikołaj Cieślak i wielu innych artystów wystąpi na deskach Teatru NOT, gdzie zaprezentuje najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Jak zapewniają organizatorzy, wszystkie skecze są premierowe, nieznane z Internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej — to eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich — jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami.

Bilety: 75-135 zł
Gdzie: Scena Teatralna NOT, Rajska 6, Gdańsk

Motocrossowe Mistrzostwa Europy

Po rozluźnieniu koronawirusowych obostrzeń pełną parą ruszył sezon sportowy. Już w pierwszy czerwcowy weekend, Gdański Auto Moto Klub organizuje drugą rundę Mistrzostw Europy NEZONE. Poczuj wyjątkową energię i emocje związane z rywalizacją motocyklową!

W sobotę o godzinie 13:00 odbędą się wyścigi MX Amator oraz wyścigi kwalifikacyjne EMX65 EMX85, natomiast w niedzielę o 12:00 – wyścigi ORLEN MXMP MXOPEN oraz wyścigi finałowe EMX65 EMX85.

Bilety: 20 zł (bilet dwudniowy), dzieci i osoby niepełnosprawne — wstęp wolny
Gdzie: Tor Motocrossowy, ul. Starogardzka, Gdańsk

Kabaret Ani Mru-Mru

Kabaret Ani Mru-Mru

Na koniec coś dla fanów gdyńskich wydarzeń — kabaret Ani Mru-Mru. 4 czerwca Marcin Wójcik, Michał Wójcik (co ciekawe, nie są oni ze sobą spokrewnieni) i Waldemar Wilkołek zaprezentują swój najnowszy program, „Cirque de Volaille”.

Bilety: 70 zł
Gdzie: Sala Koncertowa Portu Gdynia, Rotterdamska 9, Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *