Dying Light 2 – znamy oficjalną datę premiery

Oficjalne zdjęcie ekranu z gry, udostępnione przez Techland.

Techland podczas najnowszej prezentacji, która odbyła się 27 maja, nie tylko pokazał gameplay z Dying Light 2, ale także podał oficjalną datę wydania gry. 

Zacznijmy od początku, czyli od pierwszej części Dying Light. W fikcyjnym mieście Harran wybucha zaraza, która zmienia ludzi w zombie. Gracz jest tajnym agentem GRE, którego zadaniem jest wykraść tajny plik z przepisem na lekarstwo od lokalnego polityka Kadira Sulejmana. Organizacja humanitarna, dla której pracuje, pomaga mieszkańcom miasta przeżyć krwiożerczą epidemię oraz szuka sposobu na wynalezienie leku na wirus Harran.

Głównym atutem gry od samego początku jest zaawansowana mechanika skakania, wspinania się i ogólnie wywijania koziołków wśród zombie. Ponadto gracz z czasem dostaje dostęp do wielu ciekawych zabawek, takich jak: sierpy, młoty, pistolety czy granaty. Dużą bolączką produkcji Techlandu jest natomiast fabuła, która jest całkowicie liniowa i nie daje graczowi żadnej możliwości na jej zmianę. I to był błąd, którego Techland nie popełnił tym razem.

Twórcy najnowszego Dying Light 2 zapowiadają, że przygotowana opowieść będzie tym razem w rękach gracza. Skupmy się na tym, co wiemy na pewno. Akcja gry toczy się 15 lat po wybuchu epidemii w Harranie. Ludzkość przegrała z wirusem, który rozprzestrzenił się poza początkowe miasto. gracz tym razem będzie miał okazję wcielić się w postać Aidena Caldwella, który ma problem z ustaleniem swojej tożsamości. Przyłącza się więc do pozostałości po frakcji Nightrunners, która pomagała ocaleńcom w fikcyjnym, europejskim mieście The City. Dzięki temu poznaje członków trzech różnych frakcji: PeacekeepersSurvivors Renegades. Do każdej z nich może się przyłączyć, jednak będzie się to wiązało ze zmianą stosunków z pozostałymi frakcjami. W późniejszym etapie gry wpłynie to rozwój i wygląd The City oraz różne benefity dla gracza. Pomimo takich zmian w fabule, uskutecznianie najróżniejszych akrobacji wśród zombie ma być jeszcze bardziej satysfakcjonujące, a widoki jeszcze piękniejsze.

Gameplay udostępniony przez Techland:

Oficjalna data premiery Dying Light 2 została ogłoszona na 7 grudnia tego roku. Takie informacje mamy przynajmniej od developerów. Jak to jednak w branży bywa, ogłoszona data premiery i faktyczne wydanie produkcji niekoniecznie się ze sobą pokrywają. Jedno jest jednak pewne: gra ujrzy światło dzienne już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =