Sukcesy Uniwersytetu Gdańskiego w lekkiej atletyce

W Bielsku-Białej zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w dniach 20-23 maja na stadionie lekkoatletycznym KS SPRINT, a organizatorem imprezy był AZS Katowice. Zawodnicy AZS UG przywieźli z południa łącznie 20 medali!

Historycznym wyczynem mogą pochwalić się nasze zawodniczki. Panie zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski w Lekkiej Atletyce w klasyfikacji drużynowej, czego przyczyną było wiele wyników życiowych. Dwie zawodniczki mogą pochwalić się tytułem mistrzowskim – Małgorzata Maślak została Akademicką Mistrzynią Polski w rzucie oszczepem, uzyskując rezultat 50,86 m, czyli o ponad 2 metry więcej, niż druga zawodniczka UTH Radom (48,40 m).  Najlepsza w swojej dyscyplinie okazała się też być Weronika Lizakowska. Biegaczka dystans 1500 metrów pokonała w świetnym czasie 4:24.10. Tym samym zajęła pierwsze miejsce w wyścigu.

Zawodnicy AZS UG na mistrzostwach byli w równie dobrej formie. Nasi reprezentanci wywalczyli tytuł wicemistrzów w typie uniwersytetów. Panowie niejednokrotnie sięgali po medal – Łukasz Smolnicki zdobył srebrny krążek w biegu na 400 metrów w typie uniwersytetów, a Jakub Stybor zawiesił srebro na szyi po znakomitym wyniku w trójskoku. Brązowym medalem może cieszyć się także Piotr Formaniewicz, który świetnie spisał się w trójskoku, również w typie uniwersytetów. Co więcej, skoczek pobiegł także w biegu na 100 metrów i uzyskał wynik 10.95 sekundy (przekroczył tym samym kultową barierę 11 sekund).

Zawodnicy po trzech dniach wrócili do Gdańska ze świetnymi rezultatami i workiem pełnym medali. W Bielsku-Białej wszystko ułożyło się świetnie, jedynym kłopotem była kapryśna aura.