Srebro dla AZS UG w ergometrze wioślarskim

Fot. ug.edu.pl/news

Akademicki Związek Sportowy UG po raz kolejny wraca do Gdańska z sukcesami! Tym razem reprezentantom Uniwersytetu Gdańskiego powiodło się na Akademickich Mistrzostwach Polski w Warszawie. W piątek 7.05 drużyna pań zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej w ergometrze wioślarskim.

Jak to przeważnie bywa, na sukces całej drużyny złożyły się dokonania poszczególnych zawodników. Pochwalić mogą się tu szczególnie zawodniczki. Paniom udało się wywalczyć dwa medale indywidualne i rekordy życiowe reszty zawodniczek. Suma tych osiągnięć pozwoliła zając im II miejsce w klasyfikacji generalnej i II w typie uniwersytetów AMP. Skutecznie walczyli także panowie. Ich wysiłki przełożyły się na III miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego jak co roku stanęła do walki z pełną mobilizacją, co zaskutkowało nieprzeciętnymi wynikami indywidualnymi i przede wszystkim ogromnym sukcesem drużynowym kobiet i mężczyzn – relacjonuje trener sekcji Jarosław Skibicki w rozmowie z zespołem Prasowym UG.

Kolejne sukcesy AZS UG w ergometrze wioślarskim są potwierdzeniem dobrej formy wszystkich zawodników. Już w kwietniu 2019 roku drużyna mogła pochwalić się świetnymi wynikami – IV miejsce mężczyzn i VII miejsce kobiet w typach uniwersytetów. Listopad ubiegłego roku to jeszcze lepsze wyniki – złoto dla panów wśród uniwersytetów i srebro pań w tej samej kategorii.

Wyniki reprezentantów Uniwersytetu Gdańskiego:

Kategoria Open Kobiet

1. Monika Trawczyńska 3:26.4 (1 miejsce w klasyfikacji generalnej i Uniwersytetach)
  2. Aleksandra Żarczyńska 3:34.6
  3. Inga Jekel 3:35.8

Kategoria Lekka Kobiet

1. Dominika Kolterman 3:37.2 (1 miejsce w Uniwersytetach i 5 w Gen.)
  2. Urszula Biłomyzy 3:48.8
  3. Alicja Majkowska 3:56.9