Uniwersytet Gdański ze współpracą z Uniwersytetem w Baku

źródło : ug.edu.pl

Uniwersytet Gdański oraz Azerbejdżański Państwowy Uniwersytet Ropy Naftowej i Przemysłu (ASOIU) zawiązały umowę, która przewiduje pięć lat międzyuczelnianej współpracy badawczej, edukacyjnej oraz naukowej.

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz Rektor uczelni ASOIU prof. Mustafa Babanli podpisali umowę o współpracy obu uczelni. To kolejna umowa bilateralna Uniwersytetu Gdańskiego z zagranicznym ośrodkiem badawczym. Do tej pory uczelnia podpisała blisko 200 takich umów, między innymi z uczelniami we Włoszech, Hiszpanii, RPA, Japonii oraz USA.

Azerbejdżański Państwowy Ropy Naftowej i Przemysłu to wyższa uczelnia techniczna zlokalizowana w Baku. Uniwersytet ten został utworzony w 1887 roku, a obecnie uczy się tam ponad 16 tysięcy studentów.

Współpraca obu uczelni stworzy możliwość wymiany studenckiej oraz kadry akademickiej. Możliwa będzie organizacja staży naukowych i szkół letnich. Poszerzone zostanie pole realizacji projektów badawczych, konferencji naukowych oraz seminariów. Azerbejdżański Państwowy Uniwersytet Ropy Naftowej i Przemysłu jest również członkiem programu Erasmus+. Będzie to okazja do wspólnego złożenia wniosku w przyszłym konkursie, co umożliwi mobilność studentów oraz kadry akademickiej pomiędzy uczelniami.