Startuje konkurs „Zostań dziennikarzem”

fot.PxHere.com

Jesteś studentem dziennikarstwa albo jesteś zainteresowany pracą w mediach? W najbliższym czasie czeka Cię niesamowita okazja do rozpoczęcia pracy w profesjonalnych mediach. Wszystko za sprawą konkursu „Zostań dziennikarzem”, który startuje już 15 kwietnia!

Spółka wydawnicza „Metyda” organizuje konkurs dla wszystkich studentów, adeptów oraz osób wiążących swoje życie z dziennikarstwem. Uczestnicy będą mieli okazje poprowadzić własnej redakcji w jednym z dziesięciu portali internetowych o tematyce politycznej na terenie całej Polski. W projekcie może wziąć udział każda osoba zainteresowana polityką bądź dziennikarstwem. Konkurs potrwa do końca roku, a organizatorzy przewidzieli nagrody dla najlepszych uczestników.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem. Po wysłaniu zgłoszenia każdy zainteresowany otrzyma szczegółowe informacje na temat planowanych działań powierzonym uczestnikom konkursu. Do głównych zadań należeć będą redagowanie artykułów, zmienianie treści strony, nawiązywanie umów sponsorskich czy też pozyskiwanie nowych kontaktów. Ponadto celem każdej redakcji będzie pozyskanie jak największej liczby odbiorców. Całość potrwa od 15 kwietnia do końca roku. Działaniom młodych dziennikarzy przyglądać będą się eksperci, którzy wybiorą najlepszych i ich nagrodzą.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość otrzymania zaświadczenia o odbytych praktykach dziennikarskich. Laureaci otrzymają tytuł Redaktora Naczelnego wybranego portalu, a ponadto sama strona zostanie zgłoszona do Rejestru Czasopism i Dzienników Sądu Okręgowego w Warszawie. Z kolei finaliści zostaną wydawcami bądź redaktorami w jednej z wybranych redakcji.

Portale, na których pracować będą uczestnicy konkursu dotyczą tematyki politycznej. Treści poruszać będą zarówno kwestie lokalne, jak i światowe. Na stronach znajdują się także zakładki dotyczące polityków oraz zbliżających się wydarzeń.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursie. Zapisy kończą się w czwartek 15 kwietnia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + sześć =