Już 14 kwietnia premiera książki „Metoda czarnej skrzynki. Zaskakująca prawda o nauce na błędach”

źródło: https://ecsmedia.pl/c/metoda-czarnej-skrzynki-zaskakujaca-prawda-o-nauce-na-bledach-b-iext69349603.jpg

Każdy z nas z pewnością wie czym jest czarna skrzynka. Pozwala ona dotrzeć do prawdy, kiedy mamy do czynienia z katastrofą lotniczą. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, co się tak naprawdę wydarzyło oraz jak w przyszłości naprawić błędy, które miały miejsce. A gdyby tak tę zasadę przenieść do naszego codziennego życia? Odpowiedzi na to pytanie będzie szukać Matthew Syed, autor książki pt. „Metoda czarnej skrzynki. Zaskakująca prawda o nauce na błędach”.

Matthew Syed to pochodzący z Wielkiej Brytanii dziennikarz, prezenter, autor oraz były tenisista stołowy. Jest również nagradzanym publicystą „The Timesa” oraz reporterem dla programu „Newsnight” sieci BBC. W swojej najnowszej książce stara się nauczyć nas metody, która sprawi, że nasze życie stanie się lepsze. A mianowicie pokaże, jak uczyć się na błędach.

W swojej książce przybliża nam takie postacie jak: Michael Jordan, David Backham, James Dyson, pokazując jednocześnie, co tych ludzi łączy z lotnictwem Google’a i zespołem Formuły 1 firmy Mercedes. Wszystkie wymienione osoby oraz firmy korzystają z tytułowej metody. Nie należy ona do najłatwiejszych, ponieważ w naturze człowieka nie leży przyznawanie się do błędów. Jest to pewnego rodzaju ułomność, którą chcielibyśmy zatuszować.  Autor pokazuje jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest nie tyle przyznanie się do winy, ile czerpanie z błędu i porażki, jak i ze źródła wiedzy.

W metodzie tej nie chodzi o wypieranie swoich niepowodzeń. Zazwyczaj zrzucamy winę na innych, nie dopuszczamy do siebie myśli, że to my możemy za to odpowiadać. Matthew Syed tymczasem pokazuje, że to właśnie nasze błędy możemy przekuć w sukces. Musimy wyćwiczyć w sobie zdrowe podejście do porażek i czerpać z nich naukę.

Powiedzenie „ucz się na błędach” znamy od pokoleń, mało tego, jest to frazes, który jednocześnie odzwierciedla najskuteczniejszą znaną człowiekowi metodę nauki. „Metoda czarnej skrzynki. Zaskakująca prawda o nauce na błędach” to pozycja zdecydowanie dla każdego z nas, niezależnie od wieku, płci czy wykonywanego zawodu. Przede wszystkim dlatego, bo uczy życia.

Poparta wieloma szokującymi historiami, inspirującymi rozmowami oraz przykładami wziętymi z życia, pokazuje jak porażkę przekuć w sukces oraz jak uczyć się na błędach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *