Co nowego w kinie „Żak”?

Muno.pl

Ukochany przez studentów i wielu innych Gdańszczan Klub Żak to jedno z tych miejsc, o których mówimy, że mają „duszę”. Takie, w którym spotkać się mogli amatorzy dobrej kawy, kinomaniacy, fani piwa rzemieślniczego, planszówek jak i miłośnicy kulinariów. Dziś, niestety, lokal świeci pustkami w oczekiwaniu na poluzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Z niecierpliwością oczekując tego momentu, przyjrzyjmy się ofercie kinowej „Żaka”, który proponuje nam ciekawe seanse, tym razem w formie zdalnej.   

Jak to działa?
To, że żyjemy w czasach, w których możemy cieszyć się legalnym kinem artystycznym z pozycji własnego fotela, jest niezwykle pocieszające, szczególnie w dobie pandemicznych obostrzeń. Wspierając małe kina studyjne, korzystajmy jak najczęściej z tego przywileju i pozwólmy naszym ulubionym miejscom powrócić w pełni sił, kiedy tylko będzie to możliwe! Oto jak wykupić film w kinie „Żak”:


1
. Zakup biletu przez stronę internetową.

2. W dniu pokazu, między godziną 19:00 a 19:45 odebrać maila z linkiem do filmu oraz indywidualnym kodem dostępu.

3. Rozpocząć seans w dowolnym momencie między 20:00 a 22:00. Czas na obejrzenie filmu to 3 godziny od momentu pierwszego uruchomienia.

To tyle! Jedynie trzy kroki do kina z całego świata w Waszych domach.

Nowe Horyzonty dla najmłodszych.

Kinoteatr.pl

Edukacja filmowa i dbałość o przyjmowanie odpowiednich treści przez młodzież  to często bagatelizowany obszar w polskim szkolnictwie. Jak co roku,  z pomocą przychodzi Klub „Żak” i zaprasza na festiwal Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej online. 
W ramach wydarzenia obejrzycie kilka fantastycznych i zaczarowanych pozycji ze świata kina dziecięcego. Nie jest to jednak widowisko przeznaczone jedynie dla dzieci. Produkcje są warte zapoznania przez widza z każdej grupy wiekowej. Dodatkowym atutem festiwalu jest fakt, że każdy seans poprzedzony zostanie prelekcją, która wprowadzi widza w kontekst i tło powstania danego filmu.
Na seanse zapisywać się mogą zarówno grupy szkolne, jak i widzowie indywidualni. Działa to jednak nieco inaczej, niż w przypadku pokazów pojedynczych. Link do filmu można odtworzyć w dowolnym momencie przez 30 dni, oraz obejrzeć w przeciągu 48 godzin od momentu pierwszego odtworzenia. Tu znajdziecie opisy tytułów i prelekcji.

 

Upflix.pl

Cuda (2014),  16.04.21   20:00

Słoneczna Toskania, farma pszczół i zjawiskowa Monica Bellucci. Ciekawe połączenie? Włoska produkcja Cuda łączy wszystkie te elementy w poruszającym obrazie o dorastaniu, poczuciu obowiązku i istocie uczciwej pracy. Film podejmuje również temat zagubienia jednostki we współczesnym świecie  oraz zwraca uwagę na to, jak wielką i zapomnianą cnotą jest żmudna, powolna praca prowadząca do stworzenia czegoś pięknego tak jak pszczoły produkujące miód.

 

 

 

 

 

 

 

Filmweb.pl

Manifesto (2015), 23.04.21  20:00

Wielkie światowe manifesty doprowadziły do fundamentalnych zmian w filozofii, społeczeństwie, polityce i wielu innych dziedzinach naszego życia. Słyszymy o nich jednak już w momencie, gdy są dopracowane i gotowe, aby przedstawić je na światło dzienne. Jak jednak taki pogląd powstaje? Co wiąże się z procesem jego tworzenia? I przede wszystkim, czym w tym wszystkim jest sam twórca? Te nieporuszaną wcześniej kwestię podejmuje Manifesto jednocześnie dostarczając niezbędnej wiedzy na temat takich przełomowych ruchów jak dadaizm, futuryzm, sytuacjonizm itd. Cate Blanchett w roli głównej.

 

 

 

 

 

 

Opiekun (2015 ), 30.04.21  21:00

Film nagrodzony za scenariusz na festiwalu w Cannes. 
Jest to spokojny i wyważony obraz portretujący życie profesjonalnego opiekuna osób chorych chronicznie. Pozwala oddać się refleksji na temat życia i śmierci, choroby oraz prowokuje do zastanowienia  – kim są ludzie, którzy zastępują rodzinę umierającym i jak radzą sobie oni z przywiązaniem do podopiecznych, którzy odchodzą? Poza tym, w filmie znajdziecie też wątek tajemnicy bowiem postać samego pielęgniarza, jest wyjątkowo zagadkowa i intrygująca (w tej roli Tim Roth).

 

Wspierajmy się wzajemnie i nie zapominajmy o naszych ulubionych miejscach, aby móc z radością ponownie usiąść w Żakowym fotelu kinowym, a potem cieszyć się pyszną kawą! A tymczasem, laptopy, tablety, telefony w dłoń i oglądamy online! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *