Ogólnopolskie wydarzenie „Dziewczyny do ścisłych”

Ogólnopolskie wydarzenie „Dziewczyny do ścisłych” odbędzie się 22 kwietnia. Organizowane jest przez Fundację edukacyjną Perspektywy. Dla kogo to wydarzenie oraz na czym będzie polegało?

Kobiety najczęściej wybierają uczelnie o profilu pedagogicznym oraz medycznym. Raport „Kobiety na politechnikach 2020”, pokazuje, że wśród pań najpopularniejsze są kierunki w obszarze nietechnologicznym. Wyróżniono trzy najchętniej wybierane: kosmetologia, pedagogika oraz architektura wnętrz. Mężczyźni natomiast przodują w specjalizacjach związanych z technologią oraz techniką. Są to np. elektronika, informatyka przemysłowa czy mechatronika.

Ogólnopolskie wydarzenie pt. „Dziewczyny dla ścisłych” będzie miało miejsce 22 kwietnia 2021 roku online. Akcja ta ma na celu zachęcenie licealistek oraz uczennic techników do studiowania na kierunkach ścisłych, oraz inżynierskich. Organizowany dzień otwarty zamierza przedstawić ofertę uczelni, możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu oraz porozmawiania i poznania perspektywy starszych koleżanek już studiujących na ścisłych kierunkach.

Pomimo że z roku na rok kobiet na specjalizacjach technicznych jest coraz więcej, jest to nadal niewielki procent studiującej płci pięknej. Wydarzenie to jest ważne dla polskiego szkolnictwa, ponieważ chce zachęcić młode kobiety do kształcenia się w branżach, które są częściej wybierane przez mężczyzn. Przyszłe studentki, które czują się dobrze w kierunkach ścisłych, powinny poznać ofertę uczelni i związane z nią możliwości. Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Poniżej podaję link do rejestracji:

https://online.dziewczynynapolitechniki.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *