Eurowizja 2021. Polskę reprezentuje Rafał Brzozowski

Za niespełna miesiąc rozpocznie się tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji. Poznaliśmy piosnki z poszczególnych krajów, które rozbrzmiewać będzie w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski z piosenką „The Ride”.

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18,20 (półfinały) oraz 22 maja (finał). W pierwszym półfinale udział weźmie 17 krajów, w drugim – 18. W obu przypadkach awans uzyskać może 10 z nich. Konkurs poprowadzą Chantal Janzen, Jan Smit i Edsilia Rombley i NikkieTutorials.

Poznaliśmy listę utworów, które przedstawią wykonawcy z poszczególnych krajów. Polskę z piosenką „The Ride” reprezentować będzie piosenkarz, a także prowadzący programu „Jaka to melodia?”, Rafał Brzozowski.

Według informacji, podanych na oficjalnej stronie Eurowizji, tegoroczny konkurs odbędzie się nie tylko w formie stacjonarnej, ale także online. Zgodnie z decyzją Europejskiej Unii Nadawców (EBU) widzowie będą mogli zobaczyć wydarzenie live-on-tape. Zapasowe nagrania zrealizowane zostaną na wypadek, gdyby przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną, delegacje nie mogły przybyć do Rotterdamu.

– Organizatorzy użyją ich również wtedy, jeśli artysta nie będzie mógł wystąpić na scenie ze względu na chorobę wywołaną przez COVID-19. Zapasowe występy zostały nagrane pod okiem przedstawicieli EBU. Każdy kraj miał godzinę na nakręcenie trzech wersji prezentacji, wybierając ostatecznie jedną, która awaryjnie może zostać pokazana – czytamy na oficjalnej stronie Eurowizji.

Przypomnijmy, że z udziału w Eurowizji zrezygnowała Armenia, Białoruś natomiast została zdyskwalifikowana. Powodem dyskwalifikacji było złamanie zasad konkursu. Uznano, iż budzący sprzeciw opinii publicznej utwór pt.Ja nauczu tiebia” stawia pod znakiem zapytania apolityczną naturę wydarzenia.

Dotychczas z problemami dotyczącymi niepewnego udziału w Eurowizji 2021 spotkały się m.in. Macedonia Północna czy Cypr, a także Azerbejdżan. 

Aktualne informacje na temat tegorocznego finału Eurowizji śledzić można na oficjalnej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *