Głos to potężny instrument – zespół VoicePlay

Każdy może zaśpiewać piosenkę i ją zagrać. Używając instrumentów mamy ułatwione zadanie. Dźwięki fortepianu, gitary czy perkusji tworzą warstwę muzyczną, tło. Ale co w przypadku, gdy ich zabraknie?

Wtedy z pomocą przychodzi głos ludzki. Utwory bez udziału instrumentów wykonuje się a capella. Samym głosem można zdziałać bardzo dużo. Nawet stworzyć warstwę instrumentalną. Taki sposób na kreowanie muzyki wybrał zespół VoicePlay.

Historia VoicePlay rozpoczęła się w momencie, gdy trzej przyjaciele ze szkoły średniej zaczęli dawać popisy wokalne na korytarzach swojego liceum. Po ukończeniu studiów ta mała grupa rozrosła się do pięciu osób i zaczęła koncertować w parku rozrywki w Orlando. Zamiłowanie do sceny zaprowadziło ich na trasę po całych Stanach Zjednoczonych. Brali udział w programie telewizji NBC „The Sing-Off”, gdzie zostali finalistami czwartego sezonu.

Zespół tworzy swoją unikalną markę rozrywkową, która dociera nie tylko do odbiorców USA, ale też wielu krajów na całym świecie. VoicePlay różni się od innych grup występujących na scenach. Aranżują piosenki od początku do końca beż używania jakichkolwiek instrumentów oprócz swoich głosów. Członkowie grupy zajęli się ponadczasowym opracowaniem nowych brzmień muzyki wokalnej. Utwory wykonywane przez zespół są bardzo dobrze przemyślane pod względem harmonicznym. Co ważne, zawierają także elementy humorystyczne, by nie znudzić publiczności. VoicePlay bez udziału instrumentów przeskakuje pomiędzy okresami i stylami, zmieniając krajobraz sceny muzycznej. Członkowie grupy tworzą nowe podejście do piosenek. Nie zostają przy tradycyjnej formie utworu, ale chcą pokazać go z innej strony. Znając dobrze np. „Can’t Help Falling In Love” Elvisa Presleya, w wykonaniu VoicePlay dostrzeżemy całkiem nową, świetną aranżację.

W repertuarze zespołu znajdziemy również wiele różnorodnych treści takich jak covery, piosenki filmowe i bajkowe, składanki oraz inne utwory. Wszystkich aranżacji posłuchamy na kanale YouTube VoicePlay. W skład grupy wchodzą:

– Eli Jacobson – tenor,

– J.None – baryton,

– Geoff Castellucci – bas,

– Layne Stein – beatbox

Do śpiewania utworów członkowie zapraszają także innych wykonawców, świetnie posługujących się głosem.

Warto wspomnieć choćby trochę o liczbach towarzyszących zespołowi. Wokaliści odbyli 8 międzynarodowych tras koncertowych, posiadają ponad 100 milionów odsłon filmów na Facebooku i YouTube, milion obserwujących na Facebooku oraz ponad 800 tysięcy subskrybentów swojego kanału na YouTube. Liczby te świadczą o bardzo dużej popularności i zainteresowaniu działaniami VoicePlay. Gdy obejrzy się i posłucha ich wykonań, chcemy pochłaniać coraz więcej i więcej tej muzyki. Dodam tylko, że głos Geoffa jest prawdziwy, bez nałożonych efektów. Jeśli zastanawiacie się, o co chodzi – kanał zespołu na YouTube czeka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =