Weź udział w pierwszej edycji UG Talks. Slam Naukowy!

fot. materiały prasowe ACK Alternator

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauki? Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator zaprasza na pierwszą edycję UG Talks. Slam Naukowy! Weź udział w wydarzeniu już 24 marca o godzinie 18:00.

UG Talks. Slam Naukowy jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem spotkań naukowych TEDx. Slam naukowy UG Talks zachęca doktorantów i studentów do zaprezentowania swoich tematów naukowych w sposób prosty i przyjemny dla widza, o którego głosy rywalizują. Konkurs w swoim założeniu łączy popularnonaukową formułę wystąpień prelegentów z potencjałem edukowania interdyscyplinarnego – stwarzając pole do debaty nad zagadnieniami z różnych dziedzin.

UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego (zgłoszonego wcześniej) tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.

Podczas transmisji zobaczymy wystąpienia czterech prelegentek i w drodze głosowania wybierzemy najlepszą prezentację. 24 marca wystąpią:

– Palina Parkhimovich

– Klaudia Dymek

– Barbara Grobelna

– Patrycja Markiewicz

Transmisja odbędzie się na stronie głównej wydarzenia oraz na stronie Akademickiego Centrum Kultury ACK Alternator UG: https://www.facebook.com/ackalternator. Zapraszamy!

Na semestr letni 2021 planowane są 3 odsłony UG Talks (w marcu, kwietniu i maju) oraz wielki finał (w czerwcu), podczas którego zwycięzcy poprzednich konkursów zmierzą się w ostatecznym starciu na najlepszą prezentację. Nagrodą dla najlepszego referatu spotkania jest 500 zł do wydatkowania na cele naukowe, a dla zwycięzcy spotkania finałowego 2000 zł.

Jak działa Slam naukowy Online?

Prelegenci przesyłają nagrania GOTOWYCH PREZENTACJI. My tworzymy wydarzenie, podczas którego wyświetlamy nadesłane prezentacje. Każdy występ ograniczony jest do 15 minut, w trakcie których prelegent prezentuje swój temat.

Widzowie mogą głosować na wybrane prezentacje w trakcie transmisji, za pomocą formularza do głosowania online. Jury podejmuje ostateczną decyzję o wyłonieniu zwycięzcy biorąc pod uwagę również głosy widzów. Zwycięzca jest ogłaszany na stronie ACK Alternator oraz na stronie wydarzenia po zakończeniu transmisji i podliczeniu głosów.

 

Źródła: materiały prasowe ACK Alternator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *