racjonal(nie) – czyli książka “Na zdrowy rozum”

Dlaczego postępujemy nieracjonalnie? Co zakłóca racjonalne myślenie? Dlaczego czasami wyłącza nam się” zdrowy rozsądek? Na te i wiele innych pytań ma odpowie książka Na zdrowy rozum”.

Dwudziestodolarowy banknot wylicytowany za 204 dolary. Brzmi niedorzecznie, a jednak się wydarzyło, i zdarza się cały czas. Wielu z nas doświadcza w życiu chwil, kiedy czujemy, że tracimy rozum, przestajemy myśleć rozsądnie i tracimy kontrolę nad własnym zachowaniem. Niezależnie od wykształcenia czy pozycji zawodowej.

Umiemy przewidywać nadciągający huragan, leczyć choroby, tworzyć skomplikowane technologie, poruszać się w kosmosie. Jednak zapominamy, że pod racjonalną powierzchnią drzemią siły psychologiczne, które sprawiają, że tracimy rozsądek.

W książce Na zdrowy rozum” autorzy – Rom Brafman oraz Ori Brafman – na podstawie badań naukowych, a także własnych doświadczeń, starają się wyjaśnić zjawisko „utraty rozumu”. Badają siły, które rządzą naszą psychiką, kiedy postępujemy po prostu bezsensownie. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Kampania Mediowa 24 lutego 2021 roku. Recenzja? Już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *