#CDNwspieragastro: Kawusia na Mariackiej

fot. Facebook – Cafe Kamienica

W kolejnej części naszej gastronomicznej podróży w ramach akcji #CDNwspieragastro zabieramy was do jednej z kamienic przy ulicy Mariackiej, gdzie znajduje się kawiarnia Cafe Kamienica. Jak wygląda sytuacja w tym klimatycznym miejscu podczas lockdownu? Jak się okazuje: niestety niezbyt ciekawie.

Cafe Kamienica to kolejne miejsce w Gdańsku, gdzie przed pandemią można było napić się pysznej kawy i miło spędzić popołudnie. W ofercie oprócz ciepłych napojów znaleźć można było wiele deserów, ciast domowej roboty oraz mrożonych herbat. Ponadto położenie w samym sercu miasta na klimatycznej ulicy Mariackiej sprawiało, że kawa smakowała trzy razy lepiej. Niestety sytuacja pandemiczna uniemożliwia w tej chwili korzystanie z uroków tego miejsca.

O tym, że sytuacja gastronomii w czasie pandemii jest dramatyczna, przekonujemy się od roku. Część restauracji musi radzić sobie w tych czasach serwując dania na wynos. Są też jednak takie, których działalność jest ograniczona niemal do zera. Do tej drugiej grupy zalicza się Cafe Kamienica, która aktualnie jest całkowicie zamknięta. O sytuacji kawiarni opowiedział mi krótko jeden z pracowników.

Jak zamknięcie gastronomii wpłynęło na wasz lokal?

Zmieniło się wszystko. Od kilku miesięcy musimy starać się jakoś sobie radzić z tą sytuacją, jednak jest to bardzo trudne.

fot. Facebook – Cafe Kamienica

Jak wygląda teraz wasze funkcjonowanie?

Niestety lokal musieliśmy zamknąć. Brak turystów i zima zrobiły swoje. Co prawda teraz, kiedy pogoda jest już nieco lepsza, to staramy się serwować na wynos, ale tylko w weekendy.

Czy mimo wszystko czujecie wsparcie ze strony stałych klientów? Jak wygląda sytuacja?

Mamy wsparcie od naszych gości i ludzi, którzy nas odwiedzali w postaci ciepłych słów pełnych otuchy. Cały czas cierpimy, ponieważ nie możemy normalnie funkcjonować i oczywiście co za tym idzie, nie zarabiamy. Popadamy w coraz większy dół finansowy, ale także w dół psychiczny: powoli także nasza psychika zaczyna odmawiać współpracy. Życzymy sobie i wszystkim jak najszybszego powrotu do normalności.

Jak widać sytuacja do najłatwiejszych nie należy. Mamy nadzieję, że sytuacja związana z obostrzeniami niedługo minie i znów będziemy mogli pójść do Cafe Kamienicy, napić się smacznej kawy i zjeść kawałek ciasta. Zachęcamy Was do odwiedzenia tego miejsca już po otwarciu, a także do zamówienia kawy podczas weekendowego spaceru, kiedy pogoda umożliwi pracownikom lokalu serwis na wynos! #CDNwspieragastro

Cafe Kamienica

adres: ul. Mariacka 37/39

telefon: 512-019-602

Facebook: https://www.facebook.com/Cafe-Kamienica-160675177282159/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − siedem =