Kolejne zmiany na Uniwersytecie Gdańskim

Fot. Flickr.com/Judy van der Velden

Niedawno UG doczekał się zmiany rektora. Teraz czas na inne zmiany. Jedno z mediów uniwersyteckich przechodzi odświeżenie i odnowienie jednocześnie. „Gazeta Uniwersytecka” to pismo wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego. Jego adresatem jest szerokie grono osób, związane z uczelnią. Należą do niego między innymi studenci, doktoranci, absolwenci, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, emerytowani pracownicy uczelni oraz wszyscy miłośnicy i przyjaciele Uniwersytetu Gdańskiego. Na łamach pisma znajdziemy informacje dotyczące różnych aspektów funkcjonowania uczelni, artykuły, które poruszają zagadnienia z zakresu nauki, a także sportu i kultury akademickiej. Do tej pory była kwartalnikiem, ale teraz powraca do wydań miesięcznych. W zwiększeniu skali druku nie chodzi o przekazywanie wszystkich bieżących aktualności. Rzecz w tym, że przez częstotliwość, z jaką w ostatnich latach ukazywały się poszczególne numery, gazetę przestano odbierać jako regularne źródło informacji o UG. Oczywiście funkcjonuje elektroniczna wersja pisma, lecz są takie osoby, które wolą tradycyjną formę papierową. Lubią „mieć w ręku” to, co przeglądają.

Do kolejnych ważnych zmian dochodzi również na okładce. Jak mówi rektor UG  prof. dr hab. Piotr Stepnowski – Zdecydowałem o zmianie okładki. Layout nawiązuje do dobrych tradycji akademickich. Do tej pory na okładce dominował kolor granatowy. Postanowiono odejść od niego i każdemu kolejnemu numerowi nadać indywidualną barwę przewodnią. Dzięki temu następne wydania nie będą wyglądały tak samo. Liczba stron pozostaje na tym samym poziomie. Na ten moment nie będzie zwiększenia objętości, ponieważ jest to dodatkowe obciążenie finansowe. Jak zapowiada rektor – Stopniowo będziemy zwiększać liczbę stron. Możliwe także, że w gazecie ukażą się dobrze wyselekcjonowane reklamy. Na łamach uczelni w większym stopniu będą pojawiać się artykuły z informacjami z innych wydziałów. Na początek opublikowane zostaną materiały, które przedstawiać będą poszczególne jednostki wydziałowe i osoby, kierujące nimi. Numer styczniowy był numerem specjalnym, poświęconym jubileuszowi 50-lecia UG. Natomiast wydanie lutowe opatrzone zostało numerem 1.