Uniwersytet Gdański zagrał z WOŚP!

Za nami dwudziesty dziewiąty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę  31 stycznia. W tym roku z oczywistych względów wydarzenie nie było obchodzone aż tak hucznie, jednak cel wciąż pozostał ten sam – pomaganie. Do zbiórki na rzecz WOŚP włączył się także Uniwersytet Gdański.

W niedzielę na ulicach Trójmiasta i całej Polski kwestowało bardzo wielu wolontariuszy, którzy w tym roku zbierali datki na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologi oraz diagnostyki głowy. Przez cały dzień można było spotkać na mieście kolorowo przebrane osoby z puszkami, które zarażały pozytywną energią i dzieliły się dobrem z innymi. Wśród kwestujących jak co roku spotkać można było między innymi prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz, która w swojej puszcze w tym roku miała uzbierane ponad 2800 złotych. Według pierwszych informacji w gdańskim sztabie głównym zebrano ponad 300 tysięcy złotych

Jednak WOŚP to nie tylko zbieranie do puszek. To także wiele aukcji oraz zbiórek wirtualnych. Na taki sposób pomagania w tym roku zdecydowała się nasza uczelnia, która zaoferowała kilka ciekawych licytacji. Łącznie na aukcjach Uniwersytetu Gdańskiego zebrano prawie 9 tysięcy złotych, które w najbliższych dniach zasilą konto fundacji.

Największym zainteresowaniem cieszył się rejs statkiem naukowym Oceanograf oraz udział w poborze materiałów badawczych pod nadzorem specjalistycznej załogi. W aukcji wzięło udział 26 osób, a zwycięzca zaoferował kwotę 3150 złotych! Tego szczęśliwca czeka z pewnością bardzo ciekawa naukowa przygoda.

Chętnie licytowano także wizytę w Stacji Morskiej na Helu oraz karmienie i trening stada hodowlanego fok z udziałem specjalisty w tej dziedzinie. Z pewnością ta atrakcja to też niezwykła możliwość przyjrzenia się z bliska pracy z tymi zwierzętami. W licytacji udział wzięło 25 osób, a ostateczna kwota wyniosła 1975 złotych.

Swój wkład na rzecz orkiestry miał też sam Rektor UG Prof. Piotr Stepnowski, którego rzeźba „Świątek” została kupiona za 1825 złotych na aukcji. Z kolei wykład Prorektora Prof. Wiesława Laskowskiego o fizyce kwantowej ostatecznie został wylicytowany za 1000 złotych.

Ponadto UG wystawiło na aukcje kilka innych rzeczy. Licytujący mogli walczyć o gadżety uniwersyteckie z podpisem między innymi Piotra Sierzputowskiego, trenera Igi Świątek czy też o książki Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. Wszystkie licytacje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a kwota, jaką udało się dzięki nim zebrać jest naprawdę wysoka.

Polacy oraz Uniwersytet Gdański ponownie okazali się bardzo hojni i udowodnili, że warto pomagać i wpłacać pieniądze na ten szczytny cel! Już dzisiaj zachęcamy Was do udziału i wsparcia przyszłorocznego finału WOŚP!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *