Pierwszy slam naukowy na UG!

UG Talks jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem
spotkań naukowych TEDx.

 –  Poprzez UG Talks chcemy zainteresować nauką również odbiorcę spoza murów akademii, proponując widzowi unikalne spotkanie z nowościami z różnych dziedzin, dopełnionych atrakcyjnym, performatywnym formatem – podkreślają organizatorzy.

Dla występujących Slam naukowy jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, trenowania umiejętności publicznego przemawiania, nawiązania nowych kontaktów, oraz, w przypadku docenienia przez widzów i jury – otrzymania nagrody. UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego (zgłoszonego wcześniej) tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.

Z uwagi na panujące obostrzenia UG Talks przenosi się do świata wirtualnego. Co to oznacza? Nie zmieniają się założenia wydarzenia (15 minutowe konkursowe prezentacje) – a jedynie jego formuła i zasięg. 

Jak działa Slam naukowy Online?

–  Prelegenci występują na Sali Teatralnej Neofilologii UG, a każde ze spotkań zostaje nagrane i następnie transmitowane na stronie wydarzenia oraz na stronie ACK „Alternator”

–  Każdy występ ograniczony jest do 15 minut, w trakcie których prelegent prezentuje swój temat. Czas na wystąpienie kończy się wraz z wybrzmieniem umówionego dźwięku.

–  Po występie następuje 5 minut przeznaczonych na zadawanie pytań przez Jury.

–  Widzowie mogą głosować na wybrane prezentacje w trakcie transmisji, za pomocą formularza do głosowania online. Zwycięzca nagrody miesiąca jest wybierany głosami widzów, natomiast zwycięzca finału głosami Jury. Zwycięzca jest ogłaszany na stronie ACK „Alternator” oraz na stronie wydarzenia po zakończeniu transmisji i podliczeniu głosów.

Jak się zgłosić?

Z uwagi na formułę Online, proces zgłoszeniowy został dopasowany do interaktywnego charakteru wydarzenia. W celu zgłoszenia prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (dostępny na naszej stronie, link poniżej) oraz krótkiego nagrania filmowego (max. 3 minuty), w którym opowiecie nam o waszym temacie.

Formularz zgłoszeniowy powinien być wypełniony na komputerze i przesłany w edytowalnym formacie .doc., .dox., lub odt.

Nagrania prosimy przesyłać pod postacią linku do dysku Google, wetransfer lub innego narzędzia umożliwiającego pobranie nagrania z serwera.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wyboru kandydatów na prelegentów w zależności od treści merytorycznych zgłoszonego tematu.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 lutego 2020

Linki związane z wydarzeniem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 6 =