A może studia nad morzem? – działania promocyjne WPiA UG kierowane do obcokrajowców

Fot. Pixabay

Najpierw powstał e-book „SEA – SEE PERSPECTIVE ON LAW” w języku angielskim. Teraz opublikowano trzy krótkie filmy wizerunkowe pokazujące, jak wyglądają studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. To wszystko w ramach projektu „SEA – SEE PERSPECTIVE ON LAW” (Zobacz prawo z morskiej perspektywy!), promującego studiowanie w Gdańsku wśród obcokrajowców.

E-book pod redakcją dr hab. Anny Jurkiewicz-Zeidler został opracowany przez kilkunastu autorów i liczy sobie 84 strony. Składa się z 9 krótkich rozdziałów napisanych przez pracowników naukowych WPiA. Traktują one o współczesnym rozumieniu i stosowaniu prawa w trudnych przypadkach, odnosząc się do znanych wydarzeń historycznych, jak na przykład zatonięcie Titanica czy statku Williama Browna. E-book łączy w sobie właściwości tradycyjnego podręcznika akademickiego z interaktywnością i innymi zaletami komunikacji internetowej. Publikacja ma promować Wydział Prawa i Administracji UG na terenach wschodnioeuropejskich i azjatyckich. Projekt powstał we współpracy z trójmiejskim Studio Graficznym SPECTRO. Jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Promocja Zagraniczna. E-book jest dostępny za darmo TUTAJ.

Najnowsza inicjatywa, która także promuje Wydział Prawa i Administracji wśród studentów zagranicznych, to premiera trzech filmów wizerunkowych zrealizowanych w języku angielskim. Zaprezentowano w nich zalety studiowania na Uniwersytecie Gdańskim, zaplecze naukowe i techniczne Wydziału, możliwości, jakie daje mieszkanie w Trójmieście oraz bogactwo atrakcji oferowanych przez Gdańsk, Sopot i Gdynię. Nie zabrakło również informacji związanych ze współpracą międzynarodową i udziałem naszej uczelni w Erasmusie. Projekt powstał we współpracy z  Agencją Filmową Purple Sky Studios. Podobnie jak wspomniany e-book, sfinansowała go Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej w ramach Programu Promocja Zagraniczna. Filmy obejrzeć można na kanale YouTube – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Działania promocyjne WPiA UG budują renomę naszego uniwersytetu za granicą oraz prezentują obcokrajowcom możliwości, jakie daje studiowanie u nas prawa. Jeśli masz anglojęzycznych znajomych, wyślij im link do e-booka i filmów wizerunkowych. Kto wie, może zainteresują się studia prawniczymi na Twojej uczelni?