Seriale, które uszczęśliwiały nas w 2020

Kiedy siedzenie w domu stawało się już nie do zniesienia, 2020 ratował nas wieloma aktualnymi i ciekawymi serialami. Poznajcie najlepsze propozycje, które ukazały się w zeszłym roku i po które warto sięgnąć i w 2021.

The New Pope, HBO, Filmweb: 8,0. Jeden z najlepszych włoskich reżyserów, Paolo Sorrentino, zrealizował w 2016 roku bardzo udany projekt „Młody papież”. Serial opowiada o młodym i ekscentrycznym papieżu z Ameryki, Lennym Belardo, i jego duchownej karierze w Watykanie. Jude Law i John Malkovich zostali nominowani do Złotego Globu. 2 sezon serialu nosi tytuł „Nowy papież”  i w tym roku zachwycił widzów nieoczekiwanym rozwojem fabuły i estetycznym obrazem. Serial na pewno jest niezwykły i zapada w pamięci.

The Midnight Gospel, Netflix, Filmweb: 8.0

Ta animowana komedia egzystencjalna została stworzona przez Pendletona Warda, osobę odpowiedzialną za „Porę na przygodę”. Jest ona oparta na wywiadach z podcastu „The Duncan Trussell Family Hour”. Fabuła jest bardzo ciekawa: futurystyczny dziennikarz przeprowadza wywiady z „ludźmi” i stworzeniami z symulowanych światów, zanim doświadczą oni apokalipsy. Ten symulator pozwala protagoniście stworzyć hybrydę dziennikarstwa i badań, jednocześnie odkrywając, czym jest życie dla różnych istot. Serial jest bardzo jaskrawy i fantazyjny.

The Queen’s Gambit, Netflix, Filmweb: 8,2

Ten dramat jest oparty na powieści z 1983 roku o tym samym tytule. Koncentruje się na młodej sierocie z Kentucky, z połowy XX wieku, która opanowuje grę w szachy. Zmaga się z różnymi nałogami i pokonuje rodzinne zawody miłosne, próbując zostać jedną z najlepszych szachistek na świecie.

 

Unorthodox, Netflix, Filmweb: 7,6

Ten dramat jest oparty na autobiografii z 2012 roku. Opowiada ona o kobiecie, która ucieka ze swojej społeczności chasydzkiej na Brooklynie, aby rozpocząć nowe życie w Berlinie. Mąż z zaaranżowanego małżeństwa szuka jej, a ona musi zdecydować, czy dalej biec, wrócić, czy też aktywnie wyprzeć się swojej byłej rodziny.

The Crown sezon 4, Netflix, Filmweb: 8,2

Ten dramat biograficzny koncentruje się na życiu osobistym angielskiej monarchii. Czwarty sezon, który jak dotąd jest zdecydowanie najlepszy z całego serialu, następuje po królowej Elżbiecie II, która zajmuje się dojściem do władzy premier Margaret Thatcher i wprowadzeniem Lady Diany Spencer do rodziny. Tradycje i oczekiwania rodziny uniemożliwiają każdemu znalezienie szczęścia, nawet jeśli ich życie toczy się w pałacach.

Drakula, Netflix i BBC, Filmweb: 6,2

Oryginalna interpretacja historii światowej sławy krwiopijcy, hrabiego Draculi, została stworzona przez BBC i Netflix i przedstawiona w ciekawym formacie: tylko trzy odcinki po półtorej godziny. Serial ogląda się w jeden dzień i to jednym tchem. Pracowali nad nim twórcy popularnego „Sherlocka” – Mark Gatiss i Stephen Moffat. Niesamowicie klimatyczne widowisko inspirowane jest jedynie klasyczną fabułą, ale nie powtarza jej dokładnie. Widz zanurzy się w mistyczny świat najpopularniejszego wampira na planecie. Główny bohater okazał się zimnokrwisty, pewny siebie i cholernie charyzmatyczny.

The Boys sezon 2, Amazon Prime Video, Filmweb: 8.2

Grupa samozwańczych obrońców sprawiedliwości przeciwstawia się superbohaterom, którzy nadużywają swoich mocy. „The Boys” to jeden z najciekawszych seriali dostępnych obecnie online. W drugim sezonie „The Boys” Rzeźnik, Hughie i reszta grupy dochodzą do siebie po wydarzeniach z finału pierwszej serii. Kryją się przed wymiarem sprawiedliwości i nadal czyhają na superbohaterów. Vought Zarabia na panice wywołanej przez superzłoczyńców, a nowa superbohaterka – Stormfront – zmienia układ sił, rzucając wyzwanie Homelanderowi. Każdy odcinek trzyma widza w napięciu i niesie nowe zaskoczenia. Rzuca również nowe światło na postrzeganie superbohaterów.

Utopia, Amazon Prime Video, Filmweb: 6,0.

„Utopia” to amerykańska wersja brytyjskiego serialu, który w niektórych kręgach jest uważany za kultowy. Serial opowiada historię grupy fanów komiksów, którzy odnajdują tajemnicze wydanie – „The Utopia Experiments”. Okazuje się, że udało się w nim przewidzieć kilka katastrofalnych wydarzeń nawiedzających ludzkość, m.in. epidemię choroby wściekłych krów. Prawdopodobnie są tam też informacje dotyczące przyszłości ludzkości. Tematem zaczyna interesować się też tajna organizacja międzynarodowa, nazywana The Network…

Upload, Amazon Prime Video, Filmweb: 7,2.

Nowa seria komediowa science fiction od Amazona otworzyła przyszłość, w której ludzie mogą przesyłać swoje umysły do ​​cyfrowego życia pozagrobowego. Nie jest to rajski ogród, ale wirtualny kurort, prowadzony przez gigantów technologicznych, którzy znaleźli sposób na czerpanie zysków nawet z martwych. Ta inteligentna i zabawna seria skupia się na twórcy stron internetowych z Los Angeles, Nathanie (Robbie Amell). Po wypadku samochodowym budzi się w symulatorze życia pozagrobowego, zasadniczo skomercjalizowanym kapitalistycznym systemie, który jest radykalnie inny dla posiadających i nieposiadających. A czasami doprowadza do szału jego zmarłych mieszkańców.

The Third Day, HBO, Filmweb: 6,6.

Londyński mężczyzna, Sam (Jude Law), ratuje dziewczynę przed próbą samobójczą w lesie i zabiera ją do domu. Dowiaduje się po drodze, że mieszka ona na wyspie u wybrzeży Wielkiej Brytanii, do której droga jest dostępna tylko przez krótki czas, gdy woda ustępuje. Bohater znika w tajemniczym miejscu, gdzie mieszkańcy przygotowują się do corocznego święta, „Ezus i morze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *