Gdańskie szkoły wyższe tworzą Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita

źródło : ug.edu.pl

Gdańskie uczelnie zacieśniają współpracę. Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Gdański Uniwersytet Medyczny utworzyły Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita.

Rektorzy gdańskich uczelni podjęli stosowane uchwały, w efekcie których powstał Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita. Uczelniane decyzje zatwierdziło również Ministerstwo Edukacji i Nauki. Integracja szkół wyższych pozwoli na budowę silnie współpracującego ośrodka akademickiego, otwierając drzwi do przyszłej federalizacji tych uczelni.

Do 2022 roku przewodniczącym związku ma zostać rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde. W kolejnych kadencjach władzę obejmą przedstawiciele pozostałych uczelni. Podjęte uchwały pozwolą na prowadzenie wspólnych projektów badawczych, ze zwiększoną szansą na rozwój. Jak wskazują rektorzy, ich decyzja pomoże również w działalności promocyjnej i rankingowej wszystkich trzech uczelni oraz zezwoli na łatwiejszą reprezentację wspólnych interesów. Dzięki współpracy, wzmocniona zostanie również działalność wydawnicza powyższych uczelni.

Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita swoją siedzibę będzie posiadał przy al. Zwycięstwa 27, w budynku Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej.