Gotowanie w zamian za pomaganie

fot. organizatorzy

Święta to szczególny czas, kiedy bycie blisko drugiej osoby jest szczególnie istotne. Jest to też okres, w którym najchętniej pomagamy ludziom wokół nas. Czasem można otrzymać w zamian kilka pysznych pomysłów.  

Koło Naukowe Dietetyków działające przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zainicjowało fantastyczną akcję charytatywną. W zamian za wpłatę pieniędzy na internetową zbiórkę oferują oni dwa, stworzone przez nich ebookiZbiórka przeznaczona jest na pomoc małej Oldze Misiewicz. Dziewczynka ma 14 miesięcy i zmaga się z bardzo poważną chorobą, rdzeniowym zanikiem mięśni – SMA. Jej organizm nie produkuje białka, odpowiedzialnego za pracę mięśni. Zanikają zarówno te odpowiadające za ruch, jak i mowę, przełykanie, a nawet oddychanie. Dlatego tak ważna jest szybka pomoc i leczenie. Początkowo nic nie wskazywało na chorobę Olgi. Lekarze sugerowali, iż dziewczynka może mieć obniżone napięcie mięśniowe. Dopiero w listopadzie bieżącego roku, rodzice dziecka otrzymali diagnozę i natychmiast podjęli leczenie. Aktualnie przyjmuje ona lek, który spowalnia, lecz nie zatrzymuje choroby. Największą szansę na pomoc niesie terapia genowa, czyli najdroższy lek świata. Jednorazowa dawka takiego leku kosztuje ponad 2 miliony dolarów.  

By pomóc małej Oldze, powstały zbiórki i licytacje. Jedną z nich możemy wesprzeć poprzez portal siepomaga.pl. Jest to wyjątkowa zbiórka, ponieważ za każdą wpłaconą kwotę, osoba wspierająca otrzymuje link do pobrania dwóch e-booków w formacie PDF do pobrania. Wyświetla się on od razu po wsparciu zbiórki. Można w nich znaleźć przepisy na smaczne i zdrowe dania. Są tam np. ciasteczka, serniki, świąteczna gorąca czekolada, słona tarta, kilka pomysłów na łososia i wiele innych pyszności. Są to zarówno dania świąteczne, jak i takie, którymi można zajadać się cały rok. Koło Naukowe Dietetyków do współpracy zaprosiło 20 dietetyczek, blogerek kulinarnych i twórczyń internetowych. Dzięki nim powstał  “E-book charytatywny twórców internetowych”, który składa się aż z 85 stron. Każde z dań zaopatrzone jest w ciekawostki oraz wyliczoną i podaną kaloryczność. Drugi został stworzony przez Koło Naukowe Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Nosi tytuł “Smaczne i zdrowe święta – to możliwe” i zawiera 12 przepisów na dania słodkie i tyle sama na potrawy słone. 

Szczególnie w okresie świątecznym warto wyciągnąć pomocną dłoń do drugiego człowieka. Dzielmy się nie tylko prezentami, lecz także wsparciem i dobrym sercem. W tym przypadku możemy pomóc w ratowaniu życia małego dziecka. W zamian za to można nie tylko odczuć ogromną radość z samego faktu niesienia pomocy, lecz także otrzymać w prezencie e-booki z przepisami. W święta na pewno się one przydadzą.  

By wesprzeć zbiórkę, wystarczy wejść w poniższy link: 

https://www.siepomaga.pl/knd 

Pomaganie to czysta przyjemność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 14 =