Kół naukowych sposoby na COVID-19: Konferencja

Już 18 grudnia 2020 roku odbędzie się konferencja Kół naukowych sposoby na COVID-19, czyli jak radzić sobie z funkcjonowaniem w trudnych czasach”. Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego zachęca do udziału wszystkie koła naukowe oraz organizacje studenckie, które funkcjonują w przestrzeni mediów, reklamy i PR-u.

Pandemia uniemożliwiła coroczny powrót studentów na uczelnię, ale nie zakłóciła pracy wszelkich organizacji studenckich, które mimo przeciwności prężnie prosperują. Jest to możliwe m.in. dzięki zmianie funkcjonowania kół naukowych – kontakt bezpośredni zastąpił ten przy użyciu kanałów online. Taką platformą jest między innymi MS Teams. To właśnie za pośrednictwem tej aplikacji będzie można uczestniczyć w wydarzeniu 18 grudnia.

Przedmiotem dyskusji podczas „Kół naukowych sposoby na COVID-19” będzie wymiana doświadczeń związanych z aktywnością podczas wymuszonej przez wirusa izolacji domowej. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to okazja do podzielenia się pomysłami umożliwiającymi jak najefektywniejszą formę pracy, a także najlepszy kontakt z odbiorcami.W konferencji będą uczestniczyć znamienici goście ze świata mediów, których zaangażowanie rzuci bardziej profesjonalne spojrzenie na sytuację mediów. W gronie zaproszonych znaleźli się Kuba Kaługa (RMF FM), Kryspin Pluta (reżyser) oraz KapuczinaPaulina Rudnicka (blogerka). Natomiast partnerów konferencji będą reprezentować Michał Polak (Warszawski Instytut Bankowości) i Marcin Wąsik-Wiszniewski (Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem).

Skład komitetu naukowego i organizacyjnego konferencji:

• Dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG
  • Dr hab. Anna Lusińska, prof. UG
  • Dr Monika Białek
  • Dr Beata Czechowska-Derkacz
  • Dr Konrad Knoch
  • Dr Paweł Kozielski
  • Dr Piotr Kurpiewski
  • Mgr Marta Demartin
  • Mgr Marta Kokoszczyńska
  • Karolina Budzisz – redaktorka naczelna CDN
  • Weronika Fatz  –  prezeska INSPIAR
  • Michał Okoniewski  –  prezes NEPTUN TV
  • Stanisław Pawłowski  –  prezes NKR
  • Kacper Anaczkowski
  • Emil Bogumił
  • Anna Nagel
  • Jakub Rehmus

Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnej konferencji kół naukowych jest wypełnienie zgłoszenia do 14 grudnia 2020 do godziny 12:00. Program dyskusji zostanie ogłoszony 15 grudnia.