Jantarowy Kalendarz Adwentowy

Zespól Pieśni i Tańca UG „Jantar” wyszedł w tym roku z niezwykłą inicjatywą ku wszystkim miłośnikom kalendarzy adwentowych. Na ich profilu na Facebooku i Instagramie codziennie możemy znaleźć link, kierujący nas do przedświątecznej niespodzianki.  

Nic nie wprowadza bardziej w świąteczny nastrój niż kalendarz adwentowy. Ich tradycja sięga połowy XIX wieku i narodziła się w Niemczech. Początkowo był to wieniec ozdobiony 24 woreczkami z niespodziankami wewnątrz, zamiast tradycyjnych 4 świec. Kalendarze zmieniały się i ewoluowały z biegiem lat. Pierwsze drukowane ukazały się na początku XX wieku w Hamburgu i Monachium. Tradycja umilania sobie oczekiwania na Boże Narodzenia została z nami do dziś. Aktualnie spotykamy różne formy kalendarzy adwentowych, poczynając od tych gotowych, wypełnionych czekoladkami, po własnoręcznie przygotowywane paczuszki z małymi prezentami. Równie piękną i ciekawą formą może być kalendarz internetowy, o czym przekonał swoich odbiorców ZPiT UG „Jantar”.  

Zespół powstał w 1970 roku i do dziś łączy studentów i absolwentów trójmiejskich uczelni. Składa się on z kilku grup tanecznych, grupy wokalnej oraz kapeli, działających przy Uniwersytecie Gdańskim. W tym roku członkowie „Jantara” postanowili umilić swoim odbiorcom świąteczny czas oczekiwania, wyjątkową niespodzianką.  

Kalendarz online

„Jantarowy Kalendarz Adwentowy został stworzony we współpracy ZPiT UG „Jantar” i Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Jantar”. Chcieliśmy w tym trudnym i dziwnym dla wszystkich czasie podzielić się radością oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Obecnie większość naszych działań jest zawieszona, dlatego powstał projekt, który mógł być zrealizowany online.” – poinformowała aktualna kierowniczka zespołu, Agata Chomicz. – Codziennie od 1 do 24 grudnia można znaleźć w Kalendarzu niespodziankę. Każda z nich została przygotowana przez członków ZPiT UG „Jantar”. Są niespodzianki muzyczne, taneczne i kulinarne, ale przede wszystkim świąteczne. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ zawartość jest dedykowana zarówno do dzieci jak i dorosłych. Mamy ogromną nadzieję, że otwieranie kolejnych okienek przysporzy odbiorcom mnóstwo zabawy. Zapraszamy na stronę sia-jantar.pl/kalendarz. Codziennie czeka tam coś ciekawego a największa niespodzianka zostanie udostępniona w Wigilię Bożego Narodzenia. 

Co znajdziemy w  kalendarzu?

W projekt zaangażowani są członkowie ZPiT UG „Jantar”. Również kwestią techniczną zajął się jeden z tancerzy, Grzegorz Rogacki, który odpowiada także za stronę internetową zespołu. Do tej pory w kalendarzu znalazły się między innymi przepiękna baśń, „Królowa Śniegu”, czytana przez jednego z tancerzy, filmiki z wesołą choreografią i ćwiczeniami rozciągającymi, które zapewnią ruch podczas przedświątecznego podjadania. Znajdziemy tam także ciekawy konkurs oraz sposób na wykonanie świątecznych bombek. A dla miłośników świątecznej muzyki powstała specjalna playlista na SpotifyWszyscy fani świąt i kalendarzy adwentowych nie mogą zatem pominąć ani jednego dnia 

By jak najszybciej znaleźć jantarowy kalendarz, wystarczy zajrzeć na którąś ze stron zespołu: 

https://sia-jantar.pl/kalendarz/

https://www.facebook.com/zpit.jantar

https://www.instagram.com/zpit.jantar/?hl=pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *