Co obejrzeć w kinach na Halloween?

Amerykańskie święto, które staje się u nas coraz bardziej popularne, zbliża się wielkimi krokami. Przez sytuację, w której znalazł się obecnie nasz kraj, nie wiemy czy imprezy i coroczne przebieranki będą miały miejsce. Z tego powodu warto zajrzeć do kin i sprawdzić, co dla nas szykuje wielki ekran.

Jak co roku możemy liczyć na nocne maratony horrorów, które wprowadzą nas w klimat grozy i lęku. Odbywają się one zazwyczaj podczas dwóch ostatnich dni października. Jak na razie dwa kina przedstawiły swoje repertuary – Multikino oraz Helios. Sieć Cinema City nie potwierdziła jeszcze czy maraton się u nich w ogóle odbędzie.

Porównajmy sobie repertuary nocy seansów z tych dwóch miejsc.

W Multikinie obejrzeć będzie można:

„Come play”

Od urodzenia mały Olivier porozumienia się ze światem jedynie za pomocą tabletu i  smartfona. Jest inny i czuje się samotny. Pewnego dnia za pomocą aplikacji poznaje tajemniczego przyjaciela. Chłopiec jest szczęśliwy, że w końcu będzie mieć kompana, nie spodziewa się jednak, że wpuścił do domu potwora…

„Saint Maud”

Jest to historia o opętaniu i zbawieniu. Obsesją młodej dziewczyny, opiekującą się bogatą, byłą tancerką Amandą, jest ocalenie jej grzesznej duszy za wszelką cenę. Postanowienie dziewczyny rozpoczyna niebezpieczną grę…

„Alive”

W opuszczonym sanatorium budzą się ranni mężczyzna i kobieta. Nie pamiętają kim są, ani co się wydarzyło. Na domiar złego za każdym razem, gdy próbują uciec lub odmawiają współpracy, sadystyczny dozorca wymierza im kary. Gdy udaje się parze wydostać w końcu na wolność, odkrywają przerażającą prawdę o swojej tożsamości…

„Countdown”

Ruth wraz z grupką znajomych postanawia ściągnąć aplikację, która ma przewidzieć datę śmierci użytkownika. Z powodu niewinna gra przeradza się w walkę o życie.

W Heliosie będzie można obejrzeć:

„Saint Maud” (opis filmu powyżej)

„Syn diabła”

Joel to młody ojciec, wychowujący samotnie syna. Po serii nadprzyrodzonych zdarzeń mężczyzna zaczyna podejrzewać, że jego dziecko może być opętane. Jego wątpliwości rozwiewa egzorcysta Lambert, który postanawia uchronić chłopca przed przejęciem pełnej kontroli diabła nad synem Joela.

„Numer 32”

Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Akcja toczy się w roku 1976 w  Madrycie. Do wymarzonego domu pod tytułowym numer 32 wprowadzana się rodzina Olmedo. Niestety nie będą oni sami.. Bowiem dom nie życzy sobie towarzystwa i tajemnicza istota daje o tym wyraźnie znać, zamieniając życie rodziny w koszmar.

„Alive” (opis filmu powyżej)

Warto również podkreślić, że nie można zarezerwować nocnego seansu filmowego telefonicznie, ani internetowo. Zakup biletów odbywa się w kasach kin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *