Retrofutbol w TV – #2 (15-17.05) Kopalnia historii reprezentacji Polski

Następna lista meczów sprzed lat  dla wielbicieli piłki do obejrzenia w całości w telewizji. Powoli wraca do normalności liga niemiecka, lecz w międzyczasie telewizje sportowe dalej dbają o naszą kibicowską pamięć. Oto retrofutbol na weekend!

Piątek (15.05):

1. Polska vs. Portugalia – eliminacje Euro 2008 (TVP Sport) 16:05

Na pierwszy ogień idzie nasze czwarte spotkanie w pierwszych udanych eliminacjach do Euro w historii. Pamiętny mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie i wielki wieczór Euzebiusza Smolarka.

2. Chorwacja vs. Turcja – ćwierćfinał Euro 2008 (PolsatSport Extra) 06:00

Prawdopodobnie najbardziej emocjonujące mistrzostwa Starego Kontynentu. Nieprawdopodobnych zwrotów akcji w Austrii i Szwajcarii nie brakowało. Ćwierćfinałowe starcie Chorwatów i Turków jest chyba flagowym produktem Euro 2008.

3. FC Barcelona vs. Real Madryt – La Liga 2005/2006 (Eleven Sports 1) 13:00 / (Eleven Sports 2) 16:00

Ostatni hiszpański klasyk z Zinedinem Zidanem na murawie. Francuz tego sezonu do udanych zaliczyć na pewno nie mógł. Jego zespół na koniec rozgrywek ligowych drugi raz z rzędu oglądał plecy Barcelony. Co innego mogli odczuwać sympatycy Dumy Katalonii, którzy, poza krajowym podwórkiem, świętowali zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

4. Juventus Turyn vs. Inter Mediolan – Serie A 1996/1997 (Eleven Sports 1) 18:00

Lider z Turynu podejmował trzecich w tabeli Mediolańczyków. Serie A w najlepszym możliwym wydaniu. Jeden z największych klasyków włoskiej ligi lat 90.

Sobota (16.05):

1. Polska vs. USA – faza grupowa MŚ 2002 (TVP Sport) 15:40

Trzecie i tym samym ostatnie spotkanie Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata w 2002. Już przed tym meczem, było wiadomo, że odpadniemy już po fazie grupowej. Rezerwowi gracze naszej kadry sprawili małą niespodziankę faworyzowanym Amerykanom.

2. Dania vs. Niemcy – faza grupowa Euro 2012 (TVP Sport) 18:50

Ostatnia, trzecia kolejka fazy grupowej Euro 2012. Sytuacja przed wyjściem zawodników na murawę była bardzo klarowna. Zwycięzca starcia meczów meldował się w fazie pucharowej, przegrany wracał do domu.

3. Niemcy vs. Polska – faza grupowa Euro 2016 (PolsatSport News) 01:00

Znów coś dla fanów piłki z prawdziwego zdarzenia albo wielbicieli nocnych posiadówek. Spotkanie, które rozpoczęło „Pazdanomanię”, a Arkadiusz Milik dołożył kolejnych materiałów dla sarkastycznych internetowych twórców.

4. Napoli vs. Juventus Turyn – Serie A 2000/2001 (PolsatSport) 22:30

Zobaczyć Neapol… kiedy nie grali tam wówczas reprezentanci Polski. Z drugiej strony Van Der Sar, Zidane, Inzaghi, czy Del Piero. Nie trzeba chyba tego meczu bardziej reklamować.

Niedziela (17.05):

1. Polska vs. Szwecja – 2.runda MŚ 1974 (TVP Sport) 06:05

„Orły Górskiego” jako czarny koń turnieju w Republice Federalnej Niemiec awansował do drugiej fazy grupowej. Pierwszym przeciwnikiem w tej fazie była reprezentacja „Trzech Koron”, która wcześniej m.in. rozbiła Urugwaj 3:0.

2. Chorwacja vs. Hiszpania – faza grupowa Euro 2012 (TVP Sport) 21:35

Niezmordowani Chorwaci, aby wyjść z grupy, musieli wygrać ostatnie spotkanie, gdyż było wiadomo, że Włosi powinni sobie bez trudu poradzić ze słabymi Irlandczykami. Na nieszczęście Mandzukicia, Modricia i spółki, przeszkodą była rozpędzona reprezentacja obrońców tytułu – Hiszpania.

3. Polska vs. Ekwador – faza grupowa MŚ 2006 (TVP Sport) 15:40

Polski, mały mecz otwarcia mundialu z 2006 roku. Największe siły szykowane były na gospodarzy z Niemiec, z którymi mieliśmy zagrać w drugiej kolejności. Szkoda tylko, że po drodze przytrafiło się…  zresztą, sami zobaczcie.

4. Ukraina vs. Polska – faza grupowa Euro 2016 (PolsatSport News) 01:00

Do spotkania z naszymi wschodnimi sąsiadami podchodziliśmy na względnym spokoju. Dość niecodzienna sytuacja jak na wielki turniej polskiej kadry w XXI wieku. Krótki epizod Filipa Starzyńskiego, czy złość Adama Nawałki na Piotra Zielińskiego. Jeśli jesteście ciekawi, to zarezerwujcie sobie mocno poranne godziny.