TOP 10 kanałów podróżniczych na czas kwarantanny

Kwarantanna spowodowana prewencyjnymi działaniami wobec koronawirusa to czas poszukiwań różnych zajęć. W końcu jak długo można wytrzymać, leżąc cały dzień w łóżku? Jeśli kończą się wam seriale na Netflixie, posprzątaliście całe mieszkanie lub szukacie inspiracji, to przyszedł czas na podróże. Nie ruszajcie się jednak z domów, tylko zasiądźcie wygodnie przed YouTubem. Przed wami zestawienie polskich kanałów podróżniczych, które choć na moment pozwolą wam przenieść się w inny zakątek świata. Przy okazji może uda się wam zaplanować wyjazd w jakimś ciekawym kierunku, gdy tylko sytuacja się uspokoi. Póki co podróżujcie online.

#1 Podróże Busem Przez Świat
Ola i Karol to małżeństwo, które od ponad 10 lat zajmuje się podróżowaniem. Po świecie przemieszczają się swoim kolorowym busikiem. Ich filmy to przede wszystkim vlogi, w których nie brakuje pięknych ujęć, ale i porady dotyczące tego, jak tanio podróżować. Rzadko wyjeżdżają sami — do swojego busa często zabierają przyjaciół, widzów, ale także przypadkowo poznanych ludzi. Prowadzą również podróżniczego bloga (Busem Przez Świat). Do tej pory udało im się przejechać ponad 60 państw na 5 kontynentach. Jedną z popularniejszych serii na ich kanale są filmy z wyprawy po Ameryce Północnej. Są autorami 5 książek, które stały się bestsellerami. Zostali również wyróżnieni takimi nagrodami jak Blog Roku w kategorii Podróże czy Twórca Wideo Roku w kategorii Poradnikowe. 

#2 Kołem Się Toczy
Twórcą tego kanału jest Karol. Swoje podróże odbywa różnymi środkami komunikacji, ale to rower jest jego ukochaną formą transportu. Prowadzi zarówno kanał na YouTube, jak i bloga podróżniczego pod tą samą nazwą. Początki jego działalności sięgają aż do 2011 roku i wyprawy rowerowej w Alpy, podczas której samotnie przejechał niemal 1400 km. W swoim materiałach skupia się na ludziach, przydatnych informacjach oraz udziela porad filmowo-montażowych. Jego filmy wyróżniają się także pięknymi ujęciami i ciekawymi perspektywami. Udało mu się zwiedzić już ponad 50 krajów. Jego ostatnie materiały dotyczą natomiast Patagonii. Napisał 3 książki i został wyróżniony nagrodą Podróżnika Online w konkursie Travelery 2017.

#3 BezPlanu
To kanał prowadzony przez Bartka, którego możecie kojarzyć ze szczerych materiałów na temat kryzysu w Wenezueli. W swoim filmach skupia się na ukazaniu rzeczywistego obrazu świata oraz wad i zalet danej lokalizacji. Widzowie doceniają jego szczerość i formę prezentowanych materiałów. Oprócz Wenezueli na kanale BezPlanu pojawiają się Filipiny, Kambodża, Wietnam, Laos, Dominikana, Haiti, Naddniestrze, Ukraina czy Serbia. Bartek w serwisie YouTube działa od 2017 roku. Do swoich filmów często wplata informacje, które mogą być szczególnie interesujące dla Polaków. Jego najnowsze materiały nagrywane były natomiast w Ugandzie.

#4 Gdzie Bądź
To kanał prowadzony przez parę — Piotrka i Zosię. Sami określają się jako program podróżniczo-obyczajowo-rozrywkowy. W 2016 roku wyruszyli w spontaniczną podróż dookoła świata i w ten sposób powstał również ich kanał w serwisie YouTube. Razem z nimi zwiedzicie RPA, Kambodżę, Sri-Lankę czy Australię. Na ich kanale pojawiają się również relacje z mniej oczywistych miejsc, takich jak Galapagos czy Jakucja. Piotr i Zosia pokazują też wiele lokalizacji europejskich. Charakterystycznymi cechami tych twórców są wieczny uśmiech, pozytywne nastawienie i poczucie humoru. Do podróży pochodzą bardzo spontanicznie i budżetowo. Efekty ich pracy możecie zobaczyć poniżej:

#5 Globstory
Autorami tego kanału są Kaja i Mateusz. Globstory powstało ponad 5 lat temu, wówczas było prowadzone tylko przez Kaję. Dziś w duecie podróżują po całym świecie, zabierając ze sobą zazwyczaj tylko plecak. Ci twórcy ujmują  ciekawością świata. Ponadto zachęcają do refleksji nad życiem w różnych zakątkach naszej planety. W 2019 roku zrealizowali dwumiesięczną podróż do Ekwadoru, pokazując niezwykłe życie indiańskiego plemienia — Huaorani. Globstory dzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi podróży. Prezentują materiały w interesujący sposób, nie zapominając o ich warstwie estetycznej.

#6 Arkady Fiedler – PoDrodze
Arkady Paweł Fiedler to podróżnik, który pasjonuje się dalekimi wyprawami samochodowymi. Od lat kultywuje podróżnicze tradycje rodziny Fiedlerów. W 2014 roku stworzył projekt Maluchem przez Afrykę, który został nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic. 2 lata temu zorganizował natomiast pierwszą w historii podróż samochodem elektrycznym wzdłuż kontynentu afrykańskiego. Przejechał wówczas trasę z Kapsztadu do Europy.  Filmy na kanale realizowane są na najwyższym poziomie, zarówno pod względem ujęć, jak i montażu. Zachwycają warstwą estetyczną, ukazując równocześnie wszelakie trudności związane z podróżowaniem po Afryce i Azji.

#7 Ochtabiński
Damian tworzy kanał o tematyce górskiej i fotograficznej. W swoich filmach skupia się na pokazywaniu piękna gór, w szczególności Tatr oraz udziela praktycznych wskazówek dotyczących fotografii.  W planach ma zrealizowanie materiałów ze wszystkich tatrzańskich szlaków. Cechą charakterystyczną jego kanału są piękne ujęcia i sympatyczna narracja. W swoich filmach pokazuje wyjątkowość górskich krajobrazów, udowadniając, że w podróżowaniu najciekawsza jest właśnie natura. Uwagę dużej grupy widzów przykuwał jego poprzedni projekt w serwisie YouTube, który możecie znaleźć pod nazwą Ale Lufa! Wówczas, w duecie, również realizował filmy z wypadów górskich, równocześnie prezentując dawkę technicznej wiedzy na temat wspinaczki.

#8 Around The World 4K
To wyjątkowy projekt, który skupia się na pokazywaniu różnorodnych zakątków świata w najwyższej jakości. Filmy na tym kanale cechują przepiękne ujęcia, ciekawe perspektywy, klimatyczna muzyka  i różnorodność pokazywanych miejsc. Materiały te są ogromną inspiracją do poszukiwania nowych celów podróży. Jeśli marzycie o dalekich wyjazdach, to forma filmów na tym kanale z pewnością was zaciekawi.

#9 Vlog Casha
Autorem kanału jest 30-latek, który w internecie skrywa się pod pseudonimem Cash. Początki jego internetowej przygody sięgają 2014 roku, kiedy to zapragnął dzielić się swoimi doświadczeniami z podróży na motocyklu. Na jego kanale znajdziecie materiały z różnych zakątków świata. Cash często podróżuje po Europie,tworząc filmy z krajów takich jak Turcja, Bułgaria, Macedonia czy Albania. W jego materiałach nie brakuje poczucia humoru. W 2019 roku zdecydował się zostać podróżnikiem na pełny etat i przez kolejne miesiące poznawał Tajlandię, Laos i Wietnam. W międzyczasie wraz z Bartkiem z kanału BezPlanu odbyli wspólną podróż do Serbii. Cash inspiruje widzów do poznawania nowych miejsc i ludzi, równocześnie dzieląc się swoimi przemyśleniami i patentami na tanie podróżowanie.

#10 Wędrowne Motyle
Ania i Marcin swój kanał na YouTubie prowadzą od 2011 roku. Od 10 lat piszą także bloga pod nazwą Gdziewyjechać.pl W podróży są przynajmniej przez ponad połowę każdego roku. W swoich filmach skupiają się na ciekawostkach podróżniczych, geograficznych i historycznych, łącząc je z praktyczną wiedzą. W materiałach Wędrownych Motyli nie brakuje również ładnych kadrów z ciekawymi opowieściami w tle. Są autorami książki pod tytułem Podróżuj Lepiej. Dzięki tej lekturze możesz dowiedzieć się jak zaplanować idealny urlop oraz jak zwiedzać efektywnie, równocześnie nie przepłacając.

#POLSKA
Jeśli w przyszłości planujecie podróże po Polsce lub nie wierzycie, że w naszym kraju jest naprawdę pięknie, to poniżej znajdziecie kilka dowodów na to, że podróżowanie po naszej ojczyźnie również może być satysfakcjonujące. Póki co, zostańcie jednak w domu i inspirujcie się internetowymi podróżami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + sześć =