„Zieja” w kinach od 13 marca!

Najnowsza produkcja Roberta Glińskiego powstała we współpracy z Telewizją Polską oraz Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Przedstawia ona historię charyzmatycznego księdza Jana Ziei. „Zieja” – premiera kinowa już w piątek 13 marca 2020!

Film opowiada historię życia księdza Ziei na tle najważniejszych wydarzeń historycznych: dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej czy też walki z komunistycznymi władzami. Duchowny, który był również ochotniczym żołnierzem, wielokrotnie swoją postawą pomagał i ratował losy innych ludzi. W swoim życiu kierował się przykazaniem Nie zabijaj – nigdy i nikogo.

W scenariuszu napisanym przez Wojciecha Lepiankę historię księdza Ziei widz poznaje podczas przesłuchania duchownego przez Służby Bezpieczeństwa. Kapłan zabiera funkcjonariusza (oraz rzecz jasna widza) w podróż po historii Polski opisuje swoją bezkompromisową postawę podczas okresu walk i wojny. Opowiada o pomocy słabszym i niekiedy narażaniu swojego własnego życia i wolności dla drugiego człowieka.

Tytułową rolę księdza Jana Ziei odgrywają Mateusz Więcławek oraz Andrzej Seweryn, natomiast w postać funkcjonariusza SB wciela się Zbigniew Zamachowski. W obsadzie znalazło się także miejsce dla Soni Bohosiewicz czy też Sławomira Orzechowskiego. Nad całością prac czuwał reżyser Robert Gliński.

„Zieja” już w piątek 13 marca. Zapraszamy do kin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *