Jak sezon kończyła PlusLiga? – 21. i 22. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Kolejna część naszego podsumowania ostatnich kolejek sezonu PlusLigi. Co się działo w 21. i 22. serii gier? Z posady trenera BKS Visły Bydgoszcz zrezygnował Przemysław Michalczyk. Powodem jego odejścia były słabe wyniki drużyny.

Spotkanie Cuprum Lubin ze Ślepskiem Suwałki zostało rozegrane awansem 12 stycznia 2020. Atut własnej hali wykorzystali gracze Cuprum, choć przegrali jedną partię. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Damian Domagała i Bartłomiej Lipiński. Najlepszym graczem po drugiej stronie siatki był Nicolas Szerszeń, zdobywca 26 punktów. Po dwóch słabszych meczach Jastrzębski Węgiel wrócił do dobrej dyspozycji. W 21. rundzie spotkań rywalami jastrzębian byli gracze PGE Skry Bełchatów. Osłabieni brakiem Artura Szalpuka i Milada Ebadipoura gospodarze nie byli w stanie wygrać ze świetnie dysponowanymi rywalami. Najskuteczniejszym graczem po stronie Jastrzębskiego Węgla był Dawid Konarski (20 punktów), a w drużynie PGE Skry Milan Katić (11 punktów).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez straty seta, w wyjazdowym spotkaniu, pokonała GKS Katowice. Liderami swoich drużyn byli: Jakub Jarosz (GKS 14 punktów) oraz duet Kamil Semeniuk – David Smith (ZAKSA, odpowiednio 14 i 11 „oczek”). W świetnym stylu przed własną publicznością zaprezentował się Trefl Gdańsk. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego zgarnęli komplet punktów, ogrywając MKS Będzin. Dzięki wygranej gdańszczanie awansowali na 5. miejsce w tabeli.

Asseco Resovia, mimo dobrego początku meczu, nie była w stanie pokonać stawianej w roli faworyta Vervy Warszawa. Rzeszowianie co prawda wygrali drugą partię, ale w kolejnych gładko przegrali z Vervą. Przed meczem władze Acceco Resovii uhonorowały Marcina Możdżonka, który zakończył karierę. Środkowy przez cztery ostatnie sezony bronił barw rzeszowskiego klubu. Indykpol AZS Olsztyn w pewnym stylu pokonał BKS Visłę Bydgoszcz, która nie ma już praktycznie żadnych szans na utrzymanie się w PlusLidze. Ponadto ze stanowiska trenera bydgoskiej drużyny zrezygnował Przemysław Michalczyk. Jego obowiązki przejął Marcin Ogonowski.

Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron Virtu CMC Zawiercie – mecz został anulowany

Czwarte zwycięstwo z rzędu zapisali na swoim koncie siatkarze Czarnych Radom. Podopieczni trenera Roberta Prygla ograli ekipę Ślepska Suwałki 3:1. W tym spotkaniu padł rekord PlusLigi, druga partia trwała 59 minut i zakończyła się wynikiem 44:42 dla radomian. Aż 34 punkty zdobył dla swojej drużyny (Cerradu) Karol Butryn, który został MVP meczu. Emocji nie zabrakło również w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie miejscowa ZAKSA podjęła Trefl Gdańsk. Po pierwszych dwóch setach nic nie wskazywało na to, że ZAKSA straci w tym spotkaniu punkty. Gdańszczanie odrobili straty i doprowadzili do tie-breaka. Piątą partię na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak gospodarze.

Swojej pozycji w plusligowej tabeli po meczu z Jastrzębskim Węglem nie zmieniła Asseco Resovia. Rzeszowianie ulegli na wyjeździe faworyzowanej ekipie z Jastrzębia 0:3, ponosząc tym samym siedemnastą porażkę w sezonie. Zwycięstwo pozwoliło jastrzębianom wskoczyć na 3. miejsce w tabeli. Blisko sprawienia niespodzianki byli gracze GKS-u Katowice, którzy po dwóch setach prowadzili z Vervą Warszawa. Stołeczna drużyna zdołała wyrównać stan meczu i zwycięzcę musiał wyłonić tie-break, w nim lepsi okazali się gospodarze,wygrywając z katowiczanami 15:13. Spotkanie wyjątkowo rozegrano w hali Orlen Arena w Płocku.

Ze zwycięstwa z wyżej notowanym rywalem mogli cieszyć się ostatnio gracze z Zawiercia, którzy tracąc tylko seta, pokonali PGE Skrę Bełchatów. Bełchatowianie jeszcze nigdy nie wygrali meczu w Zawierciu. Gracze Aluronu wciąż liczą się w walce o grę w fazie play-off, obecnie zajmują 10. miejsce w tabeli. BKS Visła Bydgoszcz jest już pewna spadku do niższej ligi rozgrywkowej. W ostatnim meczu bydgoszczanie ulegli we własnej hali Cuprum Lubin. Liderem gospodarzy był Michał Filip (30 punktów), a najlepiej punktującymi graczami Cuprum byli Bartłomiej Lipiński i Mateusz Sacharewicz (obaj zdobyli po 17 punktów). Spotkanie z trybun bydgoskiej hali śledziło zaledwie 250 osób, co jest najniższym wynikiem oglądalności w tym sezonie. 22. rundę spotkań zakończyło starcie w Sosnowcu, gdzie MKS Będzin zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn. Wyrównany mecz zakończył się tie-breakiem, w którym od początku przewagę budowali goście i bezpiecznie dowieźli ją do końca seta.