Jak sezon kończyła PlusLiga? – 14. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

W ciągu kilku najbliższych dni w serii tekstów postaramy się zgrabnie opisać jak przebiegała końcówka zakończonego już sezonu PlusLigi. Zaczynamy od nietypowej, 14. kolejki, którą rozegrano w listopadzie 2019 oraz w styczniu, lutym i marcu 2020. Zobaczmy, co wydarzyło się na polskich parkietach w najbardziej rozłożonej w czasie kolejce tego sezonu. Emocji, jak zwykle, nie brakowało. 

Tę rundę spotkań otworzył mecz czołowej drużyny tegorocznych rozgrywek – Jastrzębskiego Węgla z zespołem zajmującym ostatnie miejsce w tabeli, BKS Visłą Bydgoszcz. Nic nie wskazywało na to, że mecz będzie wspaniałym i długim widowiskiem dla kibiców. W Jastrzębiu rozegrano 5 bardzo wyrównanych setów. Ostatecznie gospodarze wywiązali się z roli faworyta, a do Bydgoszczy pojechał 1, cenny punkt. Aluron Virtu CMC Zawiercie bez straty seta pokonał we własnej hali Cuprum Lubin. Najskuteczniejszym graczem spośród obu drużyn okazał się Bartłomiej Lipiński (Cuprum, 18 punktów). Spotkanie Asseco Resovii z ekipą GKS-u Katowice obserwowało ponad 2700 widzów. Atutu własnej hali nie wykorzystali rzeszowianie, którzy przegrali kolejny mecz w sezonie. Katowiczanie zasłużenie zainkasowali komplet punktów. Na wyróżnienie zasłużył zdobywca 25 punktów dla GKS-u, Wiktor Musiał.

Po przegranej u siebie w pierwszym meczu nowego sezonu ekipa Trefla Gdańsk z dużymi nadziejami pojechała na rewanżowy mecz do „Hali Energia” w Bełchatowie. To spotkanie również nie poszło po myśli przyjezdnych, którzy przegrali 0:3. Najbliżej wygranej byli w pierwszej partii, zakończonej wynikiem 25:27. Atutem bełchatowian był w tym meczu blok (10:4). Czarny koń tego sezonu – Ślepsk Suwałki w 14. kolejce PlusLigi zmierzył się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze z pewnością nie zaliczą tego meczu do udanych. Z wyjątkiem pierwszej partii, przegranej 31:33, w kolejnych byli wyraźnie słabsi od rozpędzonej ZAKSY.

Kolejne pewne zwycięstwo odniosła Verva Warszawa. Tym razem podopieczni Andrei Anastasiego, bez straty seta, pokonali na wyjeździe MKS Będzin. Stołecznych siatkarzy do zwycięstwa poprowadził duet Artur Udrys – Kevin Tillie (Udrys – 16 punktów, Tillie –12). Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Rafał Faryna, zdobył 15  „oczek”. W ostatnim spotkaniu 14. kolejki Cerrad Czarni Radom podjęli u siebie Indykpol AZS Olsztyn. Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli goście, którzy po 4 setach dobrej gry mogli cieszyć się z upragnionego zwycięstwa. Ze względu na zagrożenie spowodowane koronawirusem spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

Wyniki 14. kolejki

Jastrzębski Węgiel – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 MVP – Christian Fromm

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cuprum Lubin 3:0 MVP – Grzegorz Bociek

Asseco Resovia – GKS Katowice 1:3 MVP – Wiktor Musiał

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:0 MVP – Milan Katić

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 MVP – Aleksander Śliwka

MKS Będzin – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 MVP – Andrzej Wrona

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 – Jan Hadrava

Aktualna tabela PlusLigi, fot. plusliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 17 =