„Król Lew” – nowa wersja kultowej animacji już w kinach

Po 25 latach na ekrany światowych kin powraca „Król Lew”. Fani Disneya, którzy od dawna wyczekiwali premiery, mogą już odetchnąć z ulgą! Krótki powrót do lat dzieciństwa czeka nas 19 lipca!

Każdy szanujący się fan historii o królu lwie dobrze wie o co w tej opowieści chodzi. Warto jednak przypomnieć sobie nieco informacji przed seansem: Simba jest prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Nie wszyscy mieszkańcy królestwa świętują jednak z okazji jego narodzin. Następcą Mufasy był dotąd jego brat – Skaza, który nie tylko nie zamierza oddać władzy bratankowi, ale również postanawia zawalczyć o tron. Knuje on intrygę i ostatecznie doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany z królestwa, ale pozostając wierny naukom ojca, bierze do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki poznanych przyjaciół zamierza odzyskać władzę.

„Król Lew” to remake animacji o tym samym tytule z 1994. Reżyserem filmu jest Jon Favreau. Scenariusz stworzył Jeff Nathanson. W amerykańskiej wersji językowej głosów użyczyli: Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Billy Eichner, John Kani, John Oliver, Beyoncé Knowles-Carter i James Earl Jones. Światowa premiera odbyła się 9 lipca 2019 w Los Angeles. W Polsce film trafi na ekrany kin 19 lipca.

Premiera „Króla Lwa” w sieci kin Helios: 19 lipca 2019

Czas trwania: 118 minut

Ograniczenia wiekowe: dozwolony od lat 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzy =