,,Schyłek dnia” już niedługo w Kinie Konesera

Ludzie przed I wojną światową musieli żyć w olbrzymiej niepewności, gdyż każdy nowy dzień mógł zwiastować koniec świata i rozpoczęcie się koszmaru, zwanego wojną. Właśnie w takich czasach rozgrywa się „Schyłek dnia”.

„Schyłek dnia” to węgierski dramat, w reżyserii László Nemesa, który przedstawia rzeczywistość Austro-Węgier rok przed wybuchem I wojny światowej. Film zabiera widzów w podróż po świecie, w którym nic nie jest oczywiste, a zbliżająca się groźba wojny, odsłania w ludziach najmroczniejszą naturę.

Produkcja osadzona w Budapeszcie opowiada historię młodej Irisz Laiter, w którą wcieliła się Juli Kabak. Dziewczyna przybywa do rodzinnego miasta, by zacząć pracę w salonie kapeluszniczym, którego właścicielami przed laty byli jej rodzice.

Wszystko, co w trakcie filmu spotyka Irisz, doprowadza ją do odkrycia prawdy o swoim pochodzeniu oraz odnalezienia własnej tożsamości. Dodatkowo bohaterka doprowadza do poznania mrocznej tajemnicy, która związana jest z pożarem, w którym zginęli jej rodzice.

Kogo Irisz spotka na swojej drodze i co będzie musiała zrobić, by otrzymać odpowiedzi na nurtujące ją pytania? Tego wszystkiego już niedługo będziecie w stanie się dowiedzieć w sieci Kin Helios. Film swoją premierę ma 19.06, więc jeśli jesteście ciekawi, co kryje przeszłość dziewczyny, to musicie rezerwować bilety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *