,,Schyłek dnia” już niedługo w Kinie Konesera

Ludzie przed I wojną światową musieli żyć w olbrzymiej niepewności, gdyż każdy nowy dzień mógł zwiastować koniec świata i rozpoczęcie się koszmaru, zwanego wojną. Właśnie w takich czasach rozgrywa się „Schyłek dnia”.

„Schyłek dnia” to węgierski dramat, w reżyserii László Nemesa, który przedstawia rzeczywistość Austro-Węgier rok przed wybuchem I wojny światowej. Film zabiera widzów w podróż po świecie, w którym nic nie jest oczywiste, a zbliżająca się groźba wojny, odsłania w ludziach najmroczniejszą naturę.

Produkcja osadzona w Budapeszcie opowiada historię młodej Irisz Laiter, w którą wcieliła się Juli Kabak. Dziewczyna przybywa do rodzinnego miasta, by zacząć pracę w salonie kapeluszniczym, którego właścicielami przed laty byli jej rodzice.

Wszystko, co w trakcie filmu spotyka Irisz, doprowadza ją do odkrycia prawdy o swoim pochodzeniu oraz odnalezienia własnej tożsamości. Dodatkowo bohaterka doprowadza do poznania mrocznej tajemnicy, która związana jest z pożarem, w którym zginęli jej rodzice.

Kogo Irisz spotka na swojej drodze i co będzie musiała zrobić, by otrzymać odpowiedzi na nurtujące ją pytania? Tego wszystkiego już niedługo będziecie w stanie się dowiedzieć w sieci Kin Helios. Film swoją premierę ma 19.06, więc jeśli jesteście ciekawi, co kryje przeszłość dziewczyny, to musicie rezerwować bilety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *