„Green book” – tegoroczny zdobywca Oscara w Kinie Konesera!

„Green Book” to komediodramat, który w 2019 roku otrzymał trzy nagrody Oscara, w tym za najlepszy film. Opowiada on opartą na faktach historię pianisty Dona Shirleya i jego kierowcy – Tony’ego Vallelongi.

„Green Book” pokazuje jak z pozoru całkowicie różniące się od siebie osoby, mogą się zbliżyć. Tony Lip (Viggo Mortensen) traci pracę w nowojorskim klubie nocnym, w którym był ochroniarzem. Dostaje możliwość bycia kierowcą wybitnego czarnoskórego muzyka, Dona Shirleya (Mahershala Ali). Don potrzebuje osoby, która pojedzie z nim na południe Stanów Zjednoczonych. Mężczyźni ruszają w podróż po pełnych nietolerancji latach 60. XX wieku. Na początku para nie dogaduje się z powodu wielu różnic, które ich dzielą. Jednak pod wpływem wspólnych przygód powstanie między nimi więź, która przerodzi się w przyjaźń.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie wywiadów udzielanych przez Tony’ego Vallelonge i Dona Shirleya oraz listów pisanych przez Tony’ego do żony. W jego tworzeniu pomagał syn Tony’ego – Nicko Vallelong.

W filmie zagrali m.in.: Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco, Dimiter D. Marinov, Mike Hatton, P.J. Byrne.

Zapraszamy do kina Helios w Galerii Alfa 22 kwietnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *