„Faworyta” w Kinie Konesera

Dziesięć nominacji do Oscara, w tym miano najlepszej aktorki pierwszoplanowej dla Olivii Colman. „Faworyta” zagości w Kinie Konesera 25 marca! 

Yorgos Lanthimos, odpowiedzialny za reżyserię Faworyty”, ma w swoim dorobku kinematograficznym dziewięć filmów. Trzy ostatnie („Lobster”, „Zabicie świętego jelenia” i tegoroczna propozycja oscarowa) przyniosły mu niemałe uznanie.

Przenosimy się do brytyjskiego, osiemnastowiecznego dworu za panowania królowej Anny Stuart (Olivia Colman). Schorowanej monarchini w rządzeniu krajem pomaga wieloletnia przyjaciółka i doradczyni – lady Sarah (Rachel Weisz). Pozycja księżnej staje się zagrożona, kiedy w pałacu pojawia się zubożała arystokratka, Abigail (Emma Stone), dziewczyna o wielkich ambicjach, dążąca po trupach do celu.

Najnowsza produkcja filmowa Lanthimosa zgarnia najbardziej prestiżowe nagrody i niemalże w stu procentach przychylne recenzje. Wszystko dzięki genialnemu trio aktorskiemu Colman-Weisz-Stone. Wszystkie aktorki otrzymały nominacje do tegorocznych Oscarów. Odtwórczyni roli Anny Stuart została laureatką, natomiast Rachel Weisz i Emma Stone rywalizowały o nagrodę w kategorii „najlepsza aktorka drugoplanowa”. Choć żadna z nich nie zdobyła statuetki, to ich role nie zostaną zapomniane.

W filmie występują: Olivia Colman („Broadchurch”, „Nocny recepcjonista”), Rachel Weisz („Constantine”, „Wróg u bram”), Emma Stone („Służące”, „La La Land”), Nicholas Hoult („Skins”), Joe Alwyn („Maria, królowa Szkotów”), Mark Gatiss („Sherlock”, „Gra o tron”), Jenny Rainsford („Czas na miłość”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =