Pomoc w rytmie rapu

cet 11W miniony czwartek całemu Trójmiastu przyświecał jeden cel – wesprzeć Bartka Turzyńskiego. Cetowy to czołowy trójmiejski tancerz i promotor tańca breakdance. Jest także twórcą idei obozów tanecznych dla dzieci i młodzieży – Catch The Flava. W ubiegłym roku uległ niestety poważnemu wypadkowi.

Cetowy w przeszłości rozegrał już wiele bitew, teraz stoi u progu tej najważniejszej, ale i najtrudniejszej, której nagrodą jest powrót do zdrowia. Pomysłodawcami cyklicznie odbywającej się akcji charytatywnej, celem której jest zbiórka pieniędzy mających umożliwić Bartkowi powrót do zdrowia są jego przyjaciele oraz uczniowie. Na każdej z nich panuje rodzinna atmosfera, ponieważ jednoczy ludzi, którzy kochają Bartka oraz to, z czym związany był przez całe życie. Wszystkich łączy wspólny cel – chęć dania odrobiny ciepła płynącego z serca i przekazanie energii poprzez zrobienia dla niego hałasu. I tym razem, w Sfinksie700 było głośno. Bardzo głośno.

cet3

W podstawowym składzie ekipy rozkręcającej imprezę znaleźli się oczywiście tancerze, którzy kręcili bary, tańczyli popping, locking i gorący dancehall rozgrzewający wszystkich obecnych. Do pomocy włączyli się najwięksi artyści polskiej sceny hip-hopowej. Podczas trzeciej już edycji na scenie spotkali się m. in.: Brahu i Obywatel MC. Wyczekiwaną gwiazdą wieczoru był Bisz, którego występ udowodnił, że publiczność kocha muzykę graną na żywo. Bisza wspierał na scenie B.O.K. band. Na koncercie usłyszeć można było prawdopodobnie ostatni już raz wspólne wykonanie numeru Banicja bandu wraz z Pawbeatsem.

cet2Występ poderwał publiczność i sprawił, że większość z nich poczuła ciarki na całym ciele. Kuba, jeden z uczestników imprezy tak podsumowuje imprezę – Mimo, że Bartek cierpi, ta sytuacja rodzi coś dobrego. Wreszcie środowisko hip-hopowe tworzy jedną, wielką rodzinę, która potrafi wspaniale zmobilizować się w najtrudniejszych momentach.

Tym razem udało się zebrać  4,5 tysiąca złotych. To kropla w morzu potrzeb, ale o krok zbliżyła Cetowego do celu, ku któremu powoli, ale wytrwale dąży. Ty również możesz pomóc mu to osiągnąć. Wpłacając drobną sumę na konto lub wpadając na kolejną edycję „Trójmiasta dla Cetowego”. A ta już 5 kwietnia w klubie Buffet. Swój występ zapowiedział już Pyskaty. Przyjdź. Sprawdź o co tyle hałasu.

Jak pomóc:

http://fundacjatwojapasja.pl/

Zdjęcia: Mateusz Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *