Studenci na stok

studencinastokSesja, sejsa i…wreszcie czas na trochę odpoczynku. Chociaż w tym roku zima nie zagościła do nas na długo to biura podróży oferują masę sposobów na spędzenie zimowych ferii.

Dużą popularnością wśród studentów cieszą się wyjazdy zagraniczne. Biura podróży z każdej strony zalewają biednego studenta ofertami zimowych wyjazdów. W tym roku organizatorzy postawili głównie na Val di Sole. Włoskie słońce, espresso i kurorty tak blisko stoku, że nie musisz zdejmować nart – zachwalają realizatorzy. W słynnej „Dolinie Słońca” nie zabraknie na pewno słońca, śniegu i dobrej rozrywki. Jedne z najlepszych stoków w Alpach to doskonała propozycja zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Ceny takiego wyjazdu wahają się w granicach 700-1000 zł. W koszt wliczone jest siedem noclegów, przejazd autokarem oraz pełna opieka organizatora.  Dla studenta oczywiście najlepszą ofertą jest last minute, ale trzeba się spieszyć bo miejsc coraz mniej, a liczba chętnych rośnie.

Szczegóły i zapisy: studenckiewyjazdy.pl

Blackcomb Terrain Park, winter, Whistler, British Columbia, Canada, North AmericaVal d’Allos to jeden z najbardziej popularnych regionów narciarskich w południowych Alpach francuskich. Skąpani w blasku alpejskiego słońca pod czujnym okiem instruktora będziecie mogli do woli oddawać się białemu szaleństwu. Zwolenników freestyle’u ucieszy obecność snowparku Free-Ride „Le Rider Space”, a amatorzy imprez będą mogli skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej. Dla sympatyków mniej uczęszczanych kurortów mamy wyjazd do uroczej miejscówki Risoul. Studenci ruszają na podbój francuskich stoków razem z Deskidance. Jest to wyjazd narciarsko-snowboardowy, gdzie będziecie mogli sprawdzić się w sesjach freeride, sesji freestyle na hopach i boxach. A ponadto w programie gorące imprezy, szkolenia, konkursy i śmieszne konkurencje. Francja mocno uszczupli studencką kieszeń, gdyż ceny wyjazdów zaczynają się od 1500 zł (w cenę wliczony przejazd, zakwaterowanie oraz sześciodniowy Skipass Forêt Blanche).

Zapisy: student.travel.pl/wyjazd-francja-risoul-vars-ferie lub na www.deskidance.eu

8561f582-d674-430a-b630-5cea0f843771Po cóż wyjeżdżać tak daleko, gdy nasi sąsiedzi mają dla nas równie wspaniałe propozycje. Czechy oferują Ski Safari, czyli codziennie inne stoki narciarskie. Tanio i intensywnie. W tydzień będziecie mieli okazję jeździć na trzech różnych stokach. Na studentów czekają trasy zjazdowe o wszystkich stopniach trudności dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Słowacja zaprasza do Liptowskiego Gródka (Liptovsky Hradok). Z miasta oznaczoną trasą turystyczną można podążać do Niskich Tatr. Na narty i snowboard organizatorzy zaproponowali dojazdy do jednego z najlepszych i najbardziej znanych ośrodków narciarskich na Słowacji – Jasna-Chopok. Do dyspozycji jest 30 kilometrów świetnie przygotowanych tras, freeride’owe strefy oraz specjalny snowboard park.Organizatorzy zapewniają 7 dni pobytu, pokoje, pełne wyżywienie oraz opiekę rezydenta podczas pobytu.

Zapisy na Ski Safari:  turystykastudencka.pl/wyjazdy/pokaz/643/Ferie-w-Czechach-Jablonec-Ski-Safari

Zapisy na Liptovsky Hradok:  www.zimastudenta.pl/offer/ferieliptovskihradok

Cudze chwalicie  swego nie znacie. Ferie w Polsce również mogą być udane. Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej udowadnia, że w Polsce mamy doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Ośrodek składa się z trzech kompleksów narciarskich, gdzie poprowadzone są cztery trasy narciarskie o różnych stopniach trudności. Dla zaawansowanych narciarzy przygotowana jest trasa czerwona z homologacją FIS. Przy stokach w Białce Tatrzańskiej znajdują się nowoczesne baseny termalne wprost idealne dla zrelaksowania się po jeździe na nartach. Te oraz wiele innych atrakcji macie w zasięgu ręki już od 300-500 zł.

Wybierając się na ferie w góry musimy pamiętać o dobrym przygotowaniu się. Odpowiedni sprzęt i kilka lekcji u instruktora zapewne wpłyną pozytywnie na nasze bezpieczeństwo.

A może macie swoje ulubione miejsca na narty i snowboard? Podzielcie się swoimi propozycjami w komentarzach!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *