Polska może być dumna. Podwójne złoto na Mistrzostwach Świata w tańcu!

Polacy mają kolejny powód do dumy. Reprezentantka naszego kraju, Monika Kozłowska, zdobyła aż dwa złote medale podczas Pucharu Świata International Dance Organization.

W dniach 23-26 sierpnia odbył się Puchar Świata International Dance Organization (IDO) w stylach tanecznych: Modern&Contemporary Dance, Tap Dance, Ballet, Jazz Dance, Show Dance, Oriental, Folklor, Hip Hop, Street Dance Show, Salsa oraz Bachata w rożnych kategoriach wiekowych.

Przyjechało ponad 600 tancerzy z 16 krajów świata: Australii, Chin, Francji, Ghany, Hong Kongu, Indii, Włoch, Malezji, Mongolii, Filipin, Rosji, Singapuru, Korei Południowej, Tajwanu, Ukrainy i Polski. Tancerze z 4 kontynentów rywalizowali w miejscowości Chuncheon City – około 75 km na wschód od stolicy Korei Południowej, Seulu. Monika Kozłowska, która na co dzień trenuje w R&D Studio Tańca SPIN Rumia pod okiem Doroty Puchowskiej, pojechała do dalekiej Azji reprezentować Polskę. Wystartowała w trzech kategoriach – Jazz Dance, Modern&Contemporary Dance oraz Show Dance.

Wspaniale zaprezentowała nasz kraj i aż 2-krotnie, zgromadzeni uczestnicy z całego Świata, usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego na Hoban Arenie w Korei. Monika zdobyła dwa złote medale Pucharu Świata IDO Performing Arts zwyciężając w kategorii Jazz Dance oraz w Show Dance z układem „Witamy w kabarecie”oraz wysokie 8 miejsce w kategorii Modern&Contemporary.

Monika Kozłowska jest tancerką z najwyższą klasą Mistrzowską Międzynarodową S w stylach jazz dance, modern oraz show dance i dyplomowanym instruktorem tańca o specjalizacji taniec jazzowy.Monika Kozłowska jest tancerką z najwyższą klasą Mistrzowską Międzynarodową S w stylach Jazz Dance, Modern&Contemporary Dance oraz Show Dance i dyplomowanym instruktorem tańca o specjalizacji taniec jazzowy.Swoją przygodę zaczęła od gimnastyki artystycznej, którą trenowała przez 11 lat w klubie UKS Jantar Gdynia.

Monika była zawodniczką klasy Mistrzowskiej, a po skończeniu kariery sportowej odnalazła pasję do tańca. Na początku zaczęła od salsy i już od 6 lat tańczy jazz oraz modern w R&D Studio Tańca SPIN Rumia.Od 2015 roku reprezentuje kraj na zawodach międzynarodowych IDO – Mistrzostwach Europy, Świata i Pucharach Świata w kategoriach jazz dance, show dance oraz modern. W 2017 roku otrzymała od Polskiego Związku Tańca wyróżnienie za sukcesy taneczne na arenie międzynarodowej w sezonie 2016/17.

Serdecznie gratulujemy Monice ogromnego sukcesu i życzymy więcej podobnych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 9 =