Nie nudzić się i wypocząć — majówka w mieście

Już za chwilę jeden z najbardziej oczekiwanych momentów roku – weekend majowy! Przy dobrym rozplanowaniu czasu to ponad 9 dni wolnych od obowiązków. Najpopularniejszym sposobem spędzania majówki są wyjazdy, z rodziną czy znajomymi. Nie zawsze jednak można sobie na taki wyjazd pozwolić. Jak spędzić majówkę, aby w pełni wykorzystać ten czas, nie nudzić się i wypocząć? Odpowiadamy!

Plażing nie tylko nad morzem
Plażowanie to nie lada atrakcja, jednak gdy mieszka się nieopodal morza z czasem przestaje być to interesujące. Plaża nie musi koniecznie znajdować się nad morzem — nad jeziorem także można poleżeć na piasku czy iść popływać. Często gdy myślimy o wyjeździe w takie miejsce pojawia się jednak jeden zasadniczy problem —wszystkie jeziora znajdują się daleko od miast. Istnieje sposób na to, aby wypocząć nad wodą, nie spędzając jednocześnie całego dnia w podróży. Na terenie oraz obrzeżach Gdańska znajdują się jeziora, do których można dostać się miejskim autobusem, rowerem, a nawet pieszo. Jezioro Wysockie czy Osowskie posiada wytyczone plaże, na których można się zrelaksować.

 

Imprezy w mieście
W dniach 27 kwietnia do 6 maja trwać będzie Sopocka Majówka. Udział w niektórych koncertach organizowanych w ramach tego wydarzenia jest darmowy, za inne należy zapłacić od 20 do 40 zł. Nie jest to wygórowana cena, a można miło spędzić czas w gronie przyjaciół. W ramach Majówki odbędą się także wydarzenia kulturalne, pokazy, warsztaty itp. W ramach wydarzenia w dniach 4 – 6 maja Na Pasażu Sopot Centrum odbędzie się Targ Kulinarny ,,Smaki Francji ”. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Podczas trzech dni trwania imprezy będzie można spróbować takich specjałów jak francuskie sery, wina czy bagietki.

 

Z kulturą na ,,tak”
Podczas majówki można udać się w miejsca, na które wcześniej nie było czasu lub okazji. Niektóre Muzea w Trójmieście oferują możliwość darmowego wstępu. Dnia 3 maja wstęp na wystawę stałą oraz czasową w Muzeum Miasta Gdyni będzie bezpłatny. Od maja do czerwca w godzinach 10:00 – 17:00 za obejrzenie wystawy plenerowej Muzeum Marynarki Wojennej także nic nie zapłacimy. Muzeum Morskie w Gdańsku oferuje bezpłatny wstęp na wystawę stałą w każdą środę tak jak Muzeum Emigracji w Gdyni. Obiektów takich jest oczywiście więcej, wystarczy zapoznać się z informacjami na ich stronach internetowych. W ramach wspomnianej wcześniej Sopockiej Majówki dnia 3 maja w Muzeum Sopotu przy ul.Józefa Poniatowskiego 8 odbędzie się Piknik Patriotyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

To tylko niektóre przykłady tego, jak można spędzić majówkę ,,u siebie”.

Oprócz tego warto skorzystać także z wydarzeń sportowych, zarówno jako uczestnik, jak i obserwator. W końcu sport to zdrowie, a aktywny wypoczynek to zawsze dobry pomysł na spędzenie dnia. Życzymy przyjemnej majówki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *