O.Torvald rozrusza Kwadratową

Charyzmatyczny wokal i mocniejsze brzmienie charakteryzuje zespół O.Torvald, który w zeszłym roku reprezentował Ukrainę w Konkursie Piosenki Eurowizji. Ich wyjątkowa muzyka porusza fanów w całej Europie. Już 22 marca w Kwadratowej poruszy także serca Polaków.

O.Torvald powstał w 2005 roku na Ukrainie. W jego skład weszli: Jewhen Hałycz, Denys Miziuk, Ołeksandr Neczyporenko, Ihor Odariuk oraz Andrij Łytwynok. Trzy lata po powstaniu zespołu wyszła ich debiutancka płyta „O.Torvald”. Do tej pory wydali siedem albumów studyjnych. W 2012 roku ruszyli z akustyczną trasą koncertową oraz wydali płytę „Akustycznyj”, która była zaskoczeniem dla fanów i potwierdziła to, że muzycy mają w sobie dużo wrażliwości.

Zespół ma też powiązania z Polską. W 2014 roku wystąpił w przesłuchaniach do dziewiątej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Wykonali tam utwór „Bij”, z którym uzyskali uznanie jury, zwłaszcza od Piotra Roguckiego. Tego samego roku O.Torvald wystąpił na scenie festiwalu Przystanek Woodstock. Ostatnią płytę, „#NasziLudyWsiudy” wydali w 2016 roku.

Rok 2017 był przełomowym dla kariery muzyków. Wygrali bowiem eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji i z utworem „Time” reprezentowali swój kraj, który w ubiegłym roku był gospodarzem całego konkursu. W finałowej stawce zajęli dwudzieste czwarte miejsce.

Występ na scenie Klubu Kwadratowa jest częścią europejskiej trasy zespołu, który oprócz Polski wystąpi także w Niemczech, Austrii i w Czechach. Najbardziej znane utwory O.Torvald to: „Time”, „Без тебе – Bez Ciebie”, „Вирвана – Rozdarty”.

Kiedy: 22 marca, 19:00

Gdzie: Klub Kwadratowa, Gdańsk

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =