Nowa postać w Overwatch ujawniona

Overwatch BrigitteOverwatch wyróżnia się na tle innych gier typu first–person shooter. Przede wszystkim postacie nie są jałowe i maja swoje oryginalne historie, często przeplatające się między sobą. Każdy nowy heros wnosi coś świeżego. Nie tylko dla samej rozgrywki. Czego zatem możemy się spodziewać po niedawnej zapowiedzi?

Blizzard Entertainment w swoich produkcjach kładzie szczególny nacisk na opowieści. Z tego powodu gracze Overwatch otrzymują co jakiś czas komiksy i filmy animowane. Poszerza to całe uniwersum i pozwala na wczucie się w danego bohatera, gdyż znamy jego przeszłość, motywacje itd. Jest to więc doskonały sposób na zdobycie i utrzymanie dużego grona wiernych fanów.

To właśnie dla nich ekipa twórców ma dobre wieści. Ostatniego dnia lutego oficjalnie zapowiedziano nowego bohatera, a raczej bohaterkę. Brigitte, bo tak ma na imię nowa wojowniczka, jest córką dobrze już znanego Szweda Torbjörna. Wbrew wyobrażeniom i spekulacjom nie będzie służyła atakowi, a wsparciu.

Taka decyzja, jak prawie każdy nowy projekt, wywołała kontrowersje. Nie zabrakło też fali krytyki. Moim zdaniem głównie dlatego, że praktycznie żadna osoba nie chce być supportem dla innych. Nad cele całej drużyny często przedkłada się własne ambicje oraz chęć zaistnienia. Nie tylko rodzi to toksyczne zachowania ale zwyczajnie psuje radość innym.

Zdaję, się że przewidziano takie reakcje i postanowiono poeksperymentować z mieszaniem ról. W efekcie czego Brigitte otrzymała cechy charakterystyczne dla tanków. Nie tylko leczy innych bohaterów ale ma możliwość osłonięcia ich swoim ciałem. Ciekawe i nietuzinkowe rozwiązanie. Pozostaje tylko pytanie, czy nie będzie potrzeby zmian. Może okazać się zwyczajnie za silna.

Jej oryginalność przejawia się także w umiejętnościach jakimi dysponuje. Pakiet regeneracyjny pozwala uleczyć sojusznika lub dać mu pancerz jeśli ten ma pełny pasek zdrowia. Trzaśnięcie zwiększa po prostu zasięg ataku korbaczem (głównej broni). Tarcza osłonowa pozwala na wygenerowanie tarczy i zasłonięcie się przed obrażeniami. Rąbnięcie tarczą jest powiązane z poprzednią zdolnością. Dzięki temu możemy użyć naszej osłony do ataku. Ostatnie jest Natchnienie, które obdarza innych tarczą i zwiększa ich prędkość poruszania się.

Tyle informacji o mechanice gry powinno wystarczyć. Wszystko zostało dokładnie opisane w filmie od twórców, który znajdzie się pod tym artykułem. Przejdę teraz do tła historycznego młodej Szwedki. Jako córka naczelnego inżyniera Overwatch, Brigitte podpatrywała od ojca tajniki rzemiosła. Ze swoich umiejętności korzystała głównie by wspierać Reinhardta.

Postanowiła zostać jego giermkiem. W ramach wypełniania swoich obowiązków względem idola, naprawiała jego zbroję. Taką scenę i nie tylko możemy zobaczyć w komiksie „Reinhardt. Pogromca smoków”. Pomagając jednemu z najważniejszych bohaterów, miała poczucie, że robi coś dobrego. Oznaczało to wszak przyczynienie się do pomocy również innym.

Z czasem odczuła, że to za mało. Koniecznie chcąc być jeszcze większym wsparciem dla ludzi zaczeła swoje działanie… W tym miejscu zakończę opowiadanie jej historii. W serwisie Youtube można łatwo znaleźć krótką animację, w  której będzie więcej szczegółów. Dajcie znać, co sądzicie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *