Nietykalny kompozytor – Ludovico Einaudi w Sopocie!

fot: Ray Tarantino

fot: Ray Tarantino

Z pewnością niejednego fana „Nietykalnych” zachwycił soundtrack towarzyszący Omarowi Sy’emu i François Cluzetowi. Ta niezwykle emocjonalna muzyka wraz z włoskim kompozytorem – Ludovico Einaudim już 2 czerwca w sopockiej Operze Leśnej!

Utwory Einaudiego towarzyszyły nie tylko bohaterom „Nietykalnych”. Skomponował ścieżkę dźwiękową do takich filmów jak: „Doktor Żywago”, „Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem”, „Acquario” oraz „To jest Anglia”. Swoją przygodę rozpoczął jako kompozytor muzyki poważnej. W późniejszym czasie zaczął eksperymentować, łącząc elementy różnych stylów – popu, rocka, czy muzyki folkowej. Ostatni album, Elements, składa się z brzmień elektronicznych, fortepianu i orkiestry. Był on inspirowany między innymi filozofią grecką i dźwiękami natury. Einaudi uczył się u włoskiego muzyka, Luciano Berio. Jak sam wspominał, dzięki niemu zaczął być otwarty w myśleniu o muzyce.

Ludovico Einaudi gościł w Polsce we wrześniu 2016 roku. Wówczas bilety na krakowski koncert zniknęły ze sklepów w zawrotnym tempie. Po ogromnym sukcesie nadszedł czas na Sopot. Obecnie wydarzenie na Facebooku zgromadziło już ponad 1500 zainteresowanych.

Kiedy: 2 czerwca, 19:00
Gdzie: Opera Leśna, Stanisława Moniuszki 12, Sopot
Bilety: od 279 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *