YouTube jej domem – muzyczna przygoda Jasmine Thompson

Internet zdaje się być przepełniony ludźmi pragnącymi odkrycia. Pragnącymi pozostawienia cząstki siebie w cyberprzestrzeni. Dla uzdolnionych muzycznie znakomitym wyjściem jest własna interpretacja znanego już utworu. Jednak czy covery otwierają bramę do kariery?

Brytyjska nastolatka, Jasmine Thompson, jest doskonałym przykładem, że tak. Piosenkarka przyszła na świat w 2000 roku w Londynie. Przy dorastaniu zawsze towarzyszyła jej muzyka. Jak wspominała w wywiadzie z Josephem Earpem, rodzice nieustannie słuchali zespołu The Beatles, a z bratem śpiewała utwory „The Ting Tings” i „Scounting for Girls”. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w wieku 11 lat. Wówczas zamieściła pierwszy cover na serwisie internetowym YouTube.

Systematyczność, pasja i niesamowita barwa głosu złożyły się na sukces Brytyjki. Zdobywała coraz większe liczby subskrypcji, a w 2013 roku po raz pierwszy wystąpiła w radiu. Rok później, jej cover „Everybody Hurts” wykorzystano w zwiastunie EastEnders.

Większy rozgłos przyniósł jej cover utworu Chaki Khana „Ain’t Nobody”, a także duet z Robinem Schulzem w piosence „Sun Goes Down”. Obecnie kanał wokalistki liczy 2 666 976 subskrypcji 420 332 539 wyświetleń. W 2015 roku wydała swój pierwszy singiel – „Adore”. Rok później wystąpiła w Szczecinie podczas Eska Music Awards.

Pomimo młodego wieku, Jasmine nie zatrzymuje się w drodze na szczyt.  Jak przyznała w rozmowie z Josephem Earpem – Fajnie być częścią tak dużej grupy. Jednak YouTube zawsze będzie moim domem. Bez niego nic nie byłoby możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *