Gęsia skórka, czyli halloweenowy przegląd filmowy

halloweenowy przegląd filmowyHalloween tuż tuż, a co za tym idzie szereg wydarzeń, koncertów i zabaw. Jednak nie wszyscy są zwolennikami wyjść z domu w ponurą pogodę. Dla tego grona mamy kilka pozycji filmowych idealnych na spędzenie wieczoru.

The Loved Ones (2009)

Mimo iż tytuł brzmi niewinnie, to podczas seansu można dostać gęsiej skórki. Australijski horror opowiada o młodej kobiecie, która wraz ze swoim ojcem uprowadza mężczyzn, w których się zakochuje. Porwani są przetrzymywani w piwnicy oraz poddawani strasznym torturom. Kolejną ofiarą oprawców zostaje chłopak ze skłonnościami samobójczymi. Kilka lat wcześniej spowodował on śmierć własnego taty. Podczas męczarni odzyskuje wolę walki. Postanawia uwolnić się i odegrać na prześladowcach.

Martyrs. Skazani na strach (2008)

Zemsta. To jest to, czego pragnie Lucie dla swojego oprawcy. Zacznijmy jednak od początku. Dziewczyna zostaje znaleziona na wpół żywa przy drodze. Później okazuje się, że jest od roku poszukiwana jako zaginiona. W szpitalu poznaje Anne, która doświadczyła przemocy rodzinnej. Główną bohaterkę wciąż prześladują koszmary ze swoim prześladowcą. Po upływie piętnastu lat postanawia samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość.

Dom w głębi lasu (2012)

Amerykański thriller z 2012 roku powiela pewne filmowe schematy z lat 80. XX wieku. Pierwszoplanowymi postaciami są młodzi ludzie, którzy postanawiają spędzić obfitujący w imprezy weekend w domku w lesie. W budynku odnajdują pamiętnik, po odczytaniu fragmentu zaczyna się gra. Główną stawką jest ich życie. Produkcja trzyma widzów w napięciu do ostatniej sekundy.

halloweenowy przegląd filmowyHalloween (1978)

Obowiązkowy repertuar na ten wieczór. Akcja rozgrywa się w Haddonfield, kiedy podczas nocy Halloween 6-letni Michael Myers zabija swoją starszą siostrę. Po zbrodni trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywa pod ścisłą opieką fachowca – dr. Sama Loomisa. Po upływie piętnastu lat morderca ucieka z zakładu i wraca do rodzinnej miejscowości. Lekarz przewidując plany swojego podopiecznego, rozpoczyna za nim pościg z pomocą policji. Tymczasem Michael znajduje kolejne ofiary.

Martwa cisza (2007)

Młode małżeństwo rozpoczyna wspólne życie w małej miejscowości. Krążą o niej legendy z duchami w roli głównej. Pewnego dnia pod swoimi drzwiami znajdują lalkę brzuchomówcy, a wkrótce kobieta ginie w brutalny sposób. Oskarżony o morderstwo ukochanej małżonek postanawia rozwikłać tajemnicę jej śmierci, w tym celu powraca do rodzinnego miasteczka. Znaleziona zabawka okazuje się być własnością zmarłej już brzuchomówczyni – Mary Shaw. Od jej zgonu mieszkańcy miasta giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

Nocny pociąg z mięsem (2008)

Film rozpoczyna się akcją w metrze, którym rządzi rzeźnik. Na swoje ofiary wybiera ostatnich podróżnych, morduje ich młotem do mięsa i rzeźniczym hakiem. Po tym wstępie, kolejny wątek należy do znanego fotografa – Leona Kauffmana. Jego inspiracją w twórczości jest ulica. W czasie nocnej przeprawy przez miasto, napotyka młodą kobietę, napadniętą przez bandę zbirów. Ratuje ją z opresji. Nazajutrz dowiaduje się, iż owa uratowana światowej sławy modelka, zaginęła. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą jest Leon, więc na niego pada podejrzenie o zabójstwo. Oskarżony postanawia odkryć prawdę, rozpoczynając własne śledztwo. W trakcie jego trwania doszukuje się brutalnych historii. To one naprowadzają go na trop seryjnego mordercy o imieniu Mahogany.

Pozhalloweenwól mi wejść (2008)

12-letni Oskar mieszka wraz z matką na przedmieściach Sztokholmu. Osamotniony i zamknięty w sobie nastolatek jest nękany przez rówieśników. Zachowanie kolegów pogłębia jego frustrację. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z  Eli, dziewczynką z sąsiedztwa. Nieświadomy jej prawdziwej twarzy zacieśnia z nią więzi. Chłopiec bardziej boi się samotności, odrzucenia, niż tego jaka jest jego nowa i jedyna przyjaciółka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + trzy =