Albumy 2016: jakie nowości płytowe nas czekają?

Nowy rok przypłynie z falą świeżych, okazałych muzycznych albumów. Co szykuje dla nas rok 2016? Premiery płyt Davida Bowiego, PJ Harvey, 50 Centa, czy Megadeth – to kropla w morzu zalewających muzycznych nowości. Będą to premiery godne szczególnej uwagi. A oto preludium do większej listy zapowiadających się płyt 2016 roku.


Blackstar (David Bowie)

Zbliżający się wielkimi krokami kolejny album brytyjskiego muzyka ukaże się w 69. urodziny artysty, czyli 8 stycznia 2016 r. Według oficjalnej strony Bowiego, jest to jego dwudziesty ósmy album studyjny. Na płycie znajdzie się siedem utworów, w tym piosenka tytułowa („Blackstar”), która została wydana na singlu 20 listopada 2015 r.

Według magazynu Rolling Stone, będzie to jeden z najbardziej agresywnie eksperymentalnych albumów, które kiedykolwiek nagrał. Album już zyskał wiele pozytywnych opinii, lecz warto przekonać się do niego na własnej skórze!

Dystopia (Megadeth)

To już piętnasty album amerykańskiej trash metalowej kapeli, który ma się ukazać 22 stycznia 2016 roku.

Za produkcję odpowiedzialni są Dave Mustaine i Toby Wright. Będzie to pierwszy krążek, na którym zamiast długoletniego perkusisty Shawna Drovera oraz gitarzysty Chrisa Brodericka usłyszymy Chrisa Adlera i Kiko Loureiro. Megadeth wyruszy na tournee promujące album po Ameryce Północnej w lutym i marcu 2016 roku z Suicidal Tendencies, Children of Bodom i Havok.

All I Need (Foxes)

Angielska piosenkarka Foxes rozpoczęła pracę nad swoim drugim albumem w styczniu 2015.

Co sama autorka ma do powiedzenia na temat płyty? „Jest to dość emocjonalny album. Ma elementy pierwszego, ale na pewno nie jest to ta sama produkcja”. Foxes dodaje, że inspiracji dostarczyły jej również związki emocjonalne. Promującym płytę singlem jest taneczny „Body Talk”.

Premiera planowana jest na 5 lutego 2016.

The Astonishing (Dream Theater)

Na liście nie może zabraknąć ciężkich brzmień takich jak metal progresywny w wykonaniu amerykańskiego zespołu Dream Theater.

Jest to album koncepcyjny, którego historia skupiona jest wokół bandy buntowników starających przeciwstawić się opresyjnemu imperium poprzez muzykę, która gra tu główną rolę. Ciekawie zbudowana historia, a jeszcze ciekawsze: jak to zabrzmi?

„The Astonishing” zostanie wypuszczony na rynek 29 stycznia 2016.

PJ Harvey

PJ Harvey powraca w przyszłym roku z nowym, dziewiątym albumem!

Dzieło dokumentuje podróż angielskiej artystki przez Kosowo, Afganistan i Waszyngton. Materiał jest o tyle niezwykły, gdyż podczas sesji nagraniowych „Recording in Progress” publiczność miała możliwość oglądania Harvey, jej zespołu i producenta przy pracy, w specjalnie zbudowanym studiu. Premiera płyty planowana jest na wiosnę 2016 roku.

PJ Harvey odwiedzi w 2016 r. Polskę! Będzie gwiazdą Open’er Festival 2016. Jej koncert odbędzie się 29 czerwca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *