Filmowe walentynki – przegląd komedii romantycznych

jedendzien

W życiu każdego człowieka przychodzi czas na miłość. Jeżeli strzała amora trafiła was w ostatniej chwili i nie przygotowaliście żadnych walentynkowych atrakcji, to nasz mały przegląd filmowy będzie idealnym rozwiązaniem. Bo w końcu nie można spędzić Walentynek bez dobrej komedii romantycznej

Jeden dzień

Film nie do końca romantyczny. Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) – trudno o bardziej niedobraną parę. Ona – zakompleksiona okularnica. On – bogaty uwodziciel. Poznają się w dzień zakończenia szkoły w 1988 r. Spędzają ze sobą noc i…zostają najlepszymi przyjaciółmi. Od tego czasu postanawiają się spotykać co roku 15 lipca. Ich drogi schodzą się przez kolejne 20 lat, aż do zaskakującego finału. W ciągu tych lat spotykają się aby rozmawiać o związkach, sukcesach, niespełnionych marzeniach i rozczarowaniach. Spotykają się w różnych momentach życia, by uświadomić sobie, że to czego tak rozpaczliwie szukają jest bliżej niż myśleli. „Jeden dzień” to wspaniała opowieść o marzeniach, dorastaniu i przede wszystkim o miłości.

PRETTY WOMAN (1990) RICHARD GERE, JULIA ROBERTS PRW 081Pretty Women

Współczesna wersja bajki o Kopciuszku, okrzyknięta najlepszą komedią romantyczną lat 90. Vivian Ward (Julia Roberts) niedawno przybyła do Los Angeles z niewielkiego miasteczka. Jest prostytutką pracującą na jednej z ulic w Los Angeles. Właśnie tam przypadkowo spotyka Edwarda Lewisa (Richard Gere), przystojnego miliardera. Urok dziewczyny tak zachwyca bogacza, że proponuje jej wspólny tydzień u jego boku, za który oczywiście sowicie jej zapłaci. Jednak z czasem uczucie między nimi zaczyna być coraz bardziej poważne… „Pretty Woman” to nad wyraz pozytywna historia o potrzebie gonienia za marzeniami oraz bezwarunkowej miłości, kryjąca w sobie jednak nutę goryczy. Baśń opowiadająca o starciu dwóch odrębnych światów, wewnętrznej walce oraz możliwości przełamania stereotypów.

205710.1Miłość i inne używki

On – Jamie Randall (Jake Gyllenhaal) – jest przebojowym i pełnym uroku przedstawicielem handlowymi firmy Pfizer. Ona – Maggie Murdock (Anne Hathaway) – jest pacjentką jednego z lekarzy, których on przekonuje do swoich leków. Razem tworzą wybuchową mieszankę pełną pasji, namiętności i wzruszeń. To nie może skończyć się dobrze… Trwający 90 minut romans dwojga niechcących się wiązać ludzi jest w Hollywood czymś wyjątkowym. Składają się nań elementy prostej komedii romantycznej i łzawego melodramatu, a jednak do pewnego momentu jest to historia na wskroś autentyczna, utkana z drobnych refleksów codzienności.

dirtydancingDirty Dancing

Akcja filmu dzieje się latem 1963 roku. Jest to okres ciszy przez burzą. Przed morderstwem Kennedy’ego, przed słynnym przemówieniem Martina Luthera Kinga, przed pojawieniem The Beatles, tuż przed wiszącą nisko w powietrzu rewolucją seksualną. Frances Houseman (Jennifer Grey), nazywana przez rodzinę Baby, wyjeżdża do ekskluzywnego ośrodka wypoczynkowego Kellermana. Tam dziewczyna poznaje przystojnego instruktora tańca Johny’ego (Patrick Swayze) oraz jego przyjaciół, i szybko nudzi się snobistycznym otoczeniem swojego ojca. Kiedy Baby dowiaduje się, że partnerka Johny’ego nie może wziąć udziału w konkursie mambo, wpada na pomysł, aby ją zastąpić. Tak zaczyna się jej długa i trudna nauka tańca i co najważniejsze, między bohaterami zaczyna rodzić się wielka miłość. Tym co przede wszystkim zapada w pamięć i skłania do ponownego obejrzenia tego filmu są wspaniałe piosenki, sekwencje taneczne i ogólna oprawa muzyczna.

z16666478Q,Kadr-z-filmu--Slowo-na-M-

Słowo na M

Wallace (Daniel Radcliffe) nie ma szczęścia do dziewczyn. Samotny, po kolejnym rozstaniu, spotyka Chantry (Zoe Kazan) – młodą malarkę, która jest już związana z innym. Wydawało by się, że tej dwójce nie pozostaje nic innego jak tylko się zaprzyjaźnić. Ale z czasem ich relacja zaczyna przypominać… miłość? Czy Chantry wybierze wiecznie zamyślonego marzyciela-outsidera, czy jej serce zostanie przy Benie – jej robiącym błyskawiczną karierę w dyplomacji, pewnym siebie narzeczonym… Miłość w tej komedii romantycznej to wisienka na torcie. Moc filmu tkwi w doskonale zarysowanych postaciach i obiecującej obsadzie. Już dawno na ekranie nie było tak prawdziwych, sympatycznych i bezpretensjonalnych bohaterów. Reżyser Michael Dowse pokazuje jak zbudować podstawy dla silnego i prawdziwego związku. A wszystko to w otoczeniu brytyjskich imprez, barwnych uliczek i domowych spotkań.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *