Koncertowe POPsumowanie 2014: Nudy, nudy, nudy… brak!

stadium-485328_1920

2014 rok można śmiało nazwać rokiem koncertów. Fani wydawali niekiedy ostatnie grosze, by zobaczyć swoich idoli na żywo. Oto kilka zagranicznych wydarzeń tego roku, które, naszym zdaniem, już na zawsze zapadną w pamięci polskich fanów:

1. Justin Timberlake w Gdańsku – PGE Arena – 19 sierpnia

Ten koncert to zdaniem wielu  także najlepszy koncert, który kiedykolwiek odbył się w Polsce. Timberlake nie tylko śpiewał i tańczył, ale także rozmawiał z fanami. Jednej osobie zadedykował nawet piosenkę. Wspominając o tym wydarzeniu, nie można zapomnieć o akcji ,,serduszkowej” – podczas ostatniej piosenki – ,,Mirrors” – wszyscy podnieśli wielkie czerwone serca z napisem ,,We love you Justin”. Artysta z pewnością szybko nie zapomni o tym koncercie.

2. Ellie Goulding w Warszawie – Klub Palladium – 15 lipca

Koncertową ciekawostką, którą na pewno zapamiętają fani artystki, jest to, że gwiazda zażądała od obsługi, by ta zaserwowała widowni wodę. Minusem jednak było to, że wydarzenie organizowane było przez prywatną firmę i żeby się na nim znaleźć, trzeba było zostać wylosowanym. No cóż, w życiu potrzebne jest także szczęście.

3. Kylie Minogue w Łodzi – Atlas Arena – 4 października

Kylie zaprosiła na scenę fanów i robiła sobie z nimi ,,selfie”. Wokalistka bardzo cieszyła się z akcji, którą przygotowali fani – po piosence ,,Cant get you outta my head” podnieśli oni kartki z napisem ,,La la la”. Wokalistka pochwaliła Polaków za to, że wiedzą, jaki tekst naprawdę ukryty jest w tej piosence.

4. OneRepublic w Warszawie – Hala Torwar – 2 listopada

Grupa OneRepublic, występ na Torwarze rozpoczęła instrumentalną wersją piosenki ,,Don’t Look Down.” Później zagrała aż 19 innych kawałków, zarówno z albumu ,,Native” (2013), jak i poprzednich płyt. Chłopaki wykonali też cover piosenki Louisa Armstronga – „What a Wonderful World”.

5. Elton John w Krakowie – Kraków Arena – 5 listopada

Choć nie było fajerwerków i zbędnych efektów specjalnych, to nie zabrakło świetnej muzyki i przypomnienia o zażegnaniu nienawiści na świecie. John podzielił się również z fanami krótkimi opowieściami na temat swoich szczęśliwych chwil.

6. Linkin Park we Wrocławiu – Stadion Wrocław – 5 czerwca

Koncert we Wrocławiu był trzecim koncert LP w Polsce. O godzinie 21:30 kolejno na scenie zaczęli pojawiać się muzycy, aż do momentu, w którym fani usłyszeli kawałek – ,,Guilty All The Same” i wszystko rozkręciło się samo. Zespół zagrał nowe, ale i stare kawałki, m.in.: ,,Numb”, ,,In The End”, ,,Runaway” czy ,,With You”.

7. Slash w Krakowie – Kraków Arena – 21 listopada

Podczas koncertu Slash także zagrał nie tylko materiał ze swojej płyty, ale też stare hity ,,Guns N’ Roses”- ,,Paradise City”, ,,Sweet Child O’Mine”, ,,Nightrain” czy ,,Mr. Brownstone”. Z nowego materiału z płyty ,,World On Fire” fani usłyszeli m.in. ,,Bent To Fly”, ,,Avalon”, ,,30 Years To Life” i takżę tytułowy kawałek.

8. David Guetta w Warszawie – Stadion Narodowy w Warszawie – 15 czerwca

Chociaż DJ Guetta pojawił się na scenie dopiero ok. godziny 1:30 w nocy, to i tak rozgrzał, mocno już wówczas roztańczoną publiczność Orange Warsaw Festiwalu. Nie zabrakło oczywiście piosenki ,,Memories”, która na YouTube ma ponad 2 miliony odsłon.

9. 30 seconds to Mars w Rybniku – Stadion Miejski w Rybniku – 22 czerwca

Jared Leto z zespołem odwiedził Polskę już po raz szósty. Niestety, tym razem w niepełnym składzie – Shannon Leto, nie pojawił się w naszym kraju w związku z zatrzymaniem go przez policję. Jared chętnie nawiązywał kontakt z publicznością, m.in. mówiąc: ,,Dzisiaj jestem Polakiem!” Na koniec padło nawet polskie ,,dziękuję”.

10. Backstreet Boys w Gdańsku – Ergo Arena – 27 lipca

No cóż, to też jest koncert, który na pewno wielu osobom zapadnie w pamięci. Na naszą listę trafił drugi koncert w Polsce (pierwszy miał miejsce w Warszawie), gdyż odbył się on na “życzenie” fanów. W skrócie – większość bawiła się świetnie. Byliśmy też świadkami oświadczyn na scenie – “Przy ich piosenkach się w Tobie zakochałem, dziś, na koncercie, proszę Cię o rękę”.

Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Miejmy nadzieje, że kolejny rok również będzie obfitował w wydarzenia muzyczne, a wielkie gwiazdy wspaniale zapamiętają polską publiczność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =