Wigilijne pogotowie cateringowe

Photo credit: Petrus _ / iWoman / CC BY-NC-SA

Photo credit: Petrus _ / iWoman / CC BY-NC-SA

Święta to okres spokoju i spotkań z bliskimi przy suto zastawionym stole. Jeżeli brak czasu nie pozwala Wam na zapewnienie gościom tradycyjnych 12 dań, tym artykułem przychodzimy z pomocą!

Kluczem do rozwiązania tego problemu są firmy cateringowe. Oto miejsca, które w ofercie posiadają organizację wigilijnej wieczerzy. Przypominamy, że przedświąteczny okres to dla tych firm równie gorący czas, co tradycyjny barszczyk, będący stałym elementem wigilijnego jadłospisu. Spora ilość przedstawionych poniżej miejsc, ostateczny termin zamówienia określiła na 20 grudnia. Jeżeli czytacie ten artykuł po tym dniu i jeszcze nie złożyliście zlecenia, polecamy wybrać się do barów mlecznych na szybkie i niedrogie dania na wynos. Nasz przegląd najlepszych trójmiejskich jadłodajni znajdziecie tutaj.

Bar Kalinka na Hynka

Oferta tego miejsca zawiera w sobie tradycyjny zestaw dań. Poczynając od przepysznej zupy grzybowej oraz barszczu, poprzez ciasta, a  kończąc na szerokim wyborze smakołyków z ryb. Oczywiście nie mogło zabraknąć gwoździa programu, jakim jest staropolski bigos, który najlepiej smakuje po kilku kieliszkach ulubionej substancji. Wszystko smaczne oraz w przystępnych cenach.

Restauracyjka U Babuni

Sama nazwa pobudza wyobraźnię, ale i Wasze kubki smakowe nie będą rozczarowane. Rzeczywiście, dania są doskonale przyprawione ja u babci. Seniorka zaprasza w swoje skromne progi przy ulicy Hynka 6/4, ale posiada również sporą ilość dań cateringowych. W menu znajdują się „Rybne impresje”, „Wspaniałe pieczyste” , „Cukry pudry rozliczne” oraz pierogi, sałatki czy zupy.

coss

Photo credit: limaoscarjuliet / IWoman / CC BY

Cafe Strych

Restauratorzy zapewniają nie tylko wyborne posiłki, ale także dostawę dań pod wskazany adres i aranżację stołów. Każde z ich zamówień jest indywidualnie omawiane z klientem. Znajdziemy tu nie tylko smaczną, domową, tradycyjną strawę, ale także dania kuchni chińskiej, węgierskiej czy włoskiej. Po prostu, dla każdego znajdzie się coś dobrego.

Bistro Barbik

Zapraszają do kontaktu drogą telefoniczną, mailową czy osobiście w lokalu przy ulicy Odyseusza 2 w Gdańsku. Odbiór natomiast, odbywa się tylko osobiście. Firma nie dostarcza posiłków do domu, jednak warto nadrobić kilka kilometrów w drodze na wigilijną wieczerzę, ponieważ dania smakują wybornie. Nacisk postawiony jest na typowe tradycyjne polskie frykasy.

Hotel Bartan

Hotelarze także znaleźli sposób jak zarobić parę groszy w czasie gdy pokoje stoją puste. Zapraszają do składania zamówień na potrawy wigilijne przygotowywane przez Szefa Kuchni Hotelu Bartan – Sławomira Siega. Swobodnie można wybrać 12 dań ze sporej liczby potraw przygotowanych przez Maestra . Do cen doliczają od 3 do 5 zł za półmiski jednorazowe, chyba że zostaną im dostarczone naczynia.

Na frykasy z wigilijnego stołu czekają wszyscy, nawet wierni fani odchudzania z Ewą Chodakowską. Dania od firm cateringowych może nie są przyprawione szczyptą babcinej miłości, ale z pewnością mogą posłużyć za smaczny substytut.

Smacznego i Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *